Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mężczyzna ratuje źrebaka. Do końca życia nie zapomni reakcji jego matki, niezwykłe podziękowanie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.08.2022 15:16

Mężczyzna ratuje źrebaka. Do końca życia nie zapomni reakcji jego matki, niezwykłe podziękowanie

Źrebię
youtube/The Dodo

Pewien kierowca natknął się na źrebię, które utknęło na moście, a klacz bezradnie się temu przyglądała. Na szczęście mężczyzna znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i zrobił to, co uczyniłby każdy człowiek o szlachetnym sercu.

Czasem tak niewiele potrzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi czy zwierzęciu w tarapatach. Przekonał się o tym pewien mężczyzna brazylijskiego pochodzenia, który jadąc wiejską drogą, niespodziewanie natknął się na młodego konia w niebezpieczeństwie. 

Młody koń wpadł w pułapkę bez wyjścia

Mężczyzna przejeżdżał samochodem nieopodal drewnianego mostu, gdy zauważyło coś dziwnego w zasięgu wzroku. W tamtejszych zakątkach świata wciąż można spotkać dziko żyjące konie, dlatego piękne stworzenia znajdujące się na wysokości przykuły jego uwagę.

Początkowy zachwyt momentalnie ustąpił miejsca zaniepokojeniu. Okazało się, że źrebak utknął między drewnianymi belkami mostu. Chociaż ze wszystkich sił starał się samodzielnie wydostać z pułapki, za żadne skarby nie był w stanie się podnieść.

Screenshot-2022-03-06-at-11.50.29

Tuż obok znajdowała się dorosła klacz, która obserwowała cierpienie swojego potomstwa. Okazywała wyraźne oznaki zdenerwowania i niestety nie była w stanie w żaden sposób pomóc. Ta niebezpieczna sytuacja mogła zagrozić życiu źrebaka, dlatego mężczyzna bez namysłu zatrzymał pojazd i ruszył w stronę zwierząt.

Screenshot-2022-03-06-at-11.52.33

Mężczyzna postawił źrebię na nogi

Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak mężczyzna zbliża się do klaczy ze źrebięciem, po czym próbuje podnieść młodsze ze zwierząt. Niemal natychmiastowo zdaje sobie sprawę, że uwolnienie konika będzie wymagało od niego o wiele więcej siły i zaangażowania. W dodatku niepokoiło go zachowanie samicy, która w obronie potomstwa mogła go instynktownie zaatakować.

- Wygląda na to, że jest oswojona! Oby mnie nie kopnęła - rzucił żartobliwie ratownik zwierząt. Na szczęście po kilku nieudanych próbach zdołał bezpiecznie wydostać źrebaka spomiędzy belek mostu i zwrócić go pod opiekę matki. Moment, w którym klacz zaufała obcemu mężczyźnie i pozwoliła mu uratować swoje dziecko, naprawdę roztapia serce. Po wszystkim delikatnie trąciła młode pyskiem i odeszła z nim w dalszą podróż.

Widok przepełnionej radością klaczy, która połączyła się ze swoim dzieckiem, był wystarczająco zapłatą za ratunek. Gdyby tylko więcej osób tak postępowało, nasz świat byłby o wiele lepszym miejscem do życia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo