Swiatzwierzat.pl
Źrebię

youtube/The Dodo

Mężczyzna ratuje źrebaka. Do końca życia nie zapomni reakcji jego matki, niezwykłe podziękowanie

3 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien kierowca natknął się na źrebię, które utknęło na moście, a klacz bezradnie się temu przyglądała. Na szczęście mężczyzna znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i zrobił to, co uczyniłby każdy człowiek o szlachetnym sercu.

Czasem tak niewiele potrzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi czy zwierzęciu w tarapatach. Przekonał się o tym pewien mężczyzna brazylijskiego pochodzenia, który jadąc wiejską drogą, niespodziewanie natknął się na młodego konia w niebezpieczeństwie. 

Młody koń wpadł w pułapkę bez wyjścia

Mężczyzna przejeżdżał samochodem nieopodal drewnianego mostu, gdy zauważyło coś dziwnego w zasięgu wzroku. W tamtejszych zakątkach świata wciąż można spotkać dziko żyjące konie, dlatego piękne stworzenia znajdujące się na wysokości przykuły jego uwagę.

Początkowy zachwyt momentalnie ustąpił miejsca zaniepokojeniu. Okazało się, że źrebak utknął między drewnianymi belkami mostu. Chociaż ze wszystkich sił starał się samodzielnie wydostać z pułapki, za żadne skarby nie był w stanie się podnieść.

Screenshot-2022-03-06-at-11.50.29

Tuż obok znajdowała się dorosła klacz, która obserwowała cierpienie swojego potomstwa. Okazywała wyraźne oznaki zdenerwowania i niestety nie była w stanie w żaden sposób pomóc. Ta niebezpieczna sytuacja mogła zagrozić życiu źrebaka, dlatego mężczyzna bez namysłu zatrzymał pojazd i ruszył w stronę zwierząt.

Screenshot-2022-03-06-at-11.52.33
porzucone psy

Psy czekały przez tydzień na torach kolejowych. Ale właściciele wcale nie mieli zamiaru wrócić

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna postawił źrebię na nogi

Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak mężczyzna zbliża się do klaczy ze źrebięciem, po czym próbuje podnieść młodsze ze zwierząt. Niemal natychmiastowo zdaje sobie sprawę, że uwolnienie konika będzie wymagało od niego o wiele więcej siły i zaangażowania. W dodatku niepokoiło go zachowanie samicy, która w obronie potomstwa mogła go instynktownie zaatakować.

- Wygląda na to, że jest oswojona! Oby mnie nie kopnęła - rzucił żartobliwie ratownik zwierząt.

Na szczęście po kilku nieudanych próbach zdołał bezpiecznie wydostać źrebaka spomiędzy belek mostu i zwrócić go pod opiekę matki. Moment, w którym klacz zaufała obcemu mężczyźnie i pozwoliła mu uratować swoje dziecko, naprawdę roztapia serce. Po wszystkim delikatnie trąciła młode pyskiem i odeszła z nim w dalszą podróż.

Widok przepełnionej radością klaczy, która połączyła się ze swoim dzieckiem, był wystarczająco zapłatą za ratunek. Gdyby tylko więcej osób tak postępowało, nasz świat byłby o wiele lepszym miejscem do życia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >