Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > McDonald's otworzył nietypową restaurację, nie znajdziesz w niej ludzi. Aż roi się od pszczół
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 25.09.2023 13:15

McDonald's otworzył nietypową restaurację, nie znajdziesz w niej ludzi. Aż roi się od pszczół

Restauracja McDonal's
Restauracja McDonal's, źródło: Rex Features/East News, youtube/McDonald's Sverige

McDonald's jest siecią fast food'ów, którą dobrze zna każdy. Jednak okazuje się, że to potężne przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, aby było kojarzone nie tylko z jedzeniem. W tym roku sieć McDonald's otworzyła nietypową restaurację. Co ciekawe, tym razem nie pomyślała o zwykłych klientach.

Sieć McDonald's otworzyła najmniejszą na świecie restaurację typu fast food

Temat pszczół jest poruszany coraz częściej w różnych kręgach. Dużo mówi się o tym, że owady te mają ogromne znaczenie dla ludzkości. Dlatego jedna z najbardziej znanych sieci restauracji oferująca jedzenie typu fast food, postanowiła zaangażować się w działania ratujące pszczoły.

McDonald's ogłosił otwarcie najmniejszej na świecie restauracji. To miejsce, które nie jest przeznaczone dla ludzi. Miniaturowa wersja dobrze znanej każdemu przestrzeni pełni funkcję ula. Osoby odpowiedzialne za marketing stwierdziły, że dobrą reklamę można połączyć z dobrym uczynkiem. Jak się okazało, pomysł ten był strzałem w dziesiątkę 

Nagle osunęła się pod nim ziemia i gruchnął w przepaść. Mężczyzna był przekonany, że nie żyje

Potęga kojarzona z fast foodami coraz bardziej angażuje się w losy pszczół

Okazuje się, że to nie jedyne działania fast foodowego giganta związane z pszczołami. Sieć McDonald's przekazała już kilka tysięcy dolarów na akcje mające na celu pomaganie miododajnym owadom. Ponadto coraz więcej franczyzobiorców McDonald's zakłada na dachach restauracji pasieki. Inicjatywa ta jest wspierana przez centralę sieci fast foodów. 

Póki co, w Polsce nie ma żadnej restauracji McDonald's pełniącej funkcję ula. Jednak wiele wskazuje na to, że w przyszłości może się to zmienić. Inicjatywa ta pozytywnie wpływa na postrzeganie sieci fast foodów przez potencjalnych klientów. 

Każdy czyn ma znaczenie

Wielu przeciwników McDonald's uważa, że działania marketingowe mające na celu wspieranie ratowania pszczół zakrawa o hipokryzję. Nie da się ukryć, że działalność restauracji typu fast food ma negatywny wpływ na środowisko naturalne, w tym również na owady zapylające. 

Jednak warto podkreślić, że każda inicjatywa, mająca na celu ochronę pszczół jest ważna. Im więcej będzie akcji tego typu, tym więcej ludzi będzie miało świadomość tego, że jest to naprawdę ważny temat. Globalnie znane przedsiębiorstwa mogą mieć ogromne znaczenie w edukacji ludzi w każdym wieku. 

Źródło: tech.wp.p

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?