Swiatzwierzat.pl
pixabay/jwvein

pixabay/jwvein

Mazowieckie: 48-letnia rowerzystka została ugryziona przez psa. Wezwała policję

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Przejażdżka rowerowa nie zakończyła się najlepiej dla 48-latki. Kobieta, przejeżdżając rowerem przez Jarząbkę w gminie Wąsewo została zaatakowana przez psa. Zwierzak ugryzł rowerzystkę w nogę, na szczęście rana nie była groźna. Mimo wszystko na miejsce została wezwana policja.

Kobieta zdecydowała się zawiadomić służby. Policja nie zbagatelizowała zgłoszenia i przyjechała na miejsce w celu ustalenia właściciela zwierzęcia i wyjaśnienia sytuacji.

Mandat dla właściciela

Pies, który ugryzł rowerzystkę należał do 31-letniego mieszkańca gminy Wąsewo. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że pies wybiegł z posesji z uwagi na remont ogrodzenia. 31-latek został ukarany mandatem za niewłaściwą opiekę nad czworonogiem.

Nie wiadomo, jaką kwotą mandatu policjanci ukarali mężczyznę. Przypomnijmy, że niedawno w Płońsku miała miejsce podobna sytuacja. Właścicielka psa, który ugryzł 9-latkę także otrzymała mandat. Ten wyniósł 500 złotych.

policja

20-latek z Golubia-Dobrzynia znęcał się nad kotem. Kamery w lokalach bitcoinu wszystko nagrały

CZYTAJ DALEJ

- Przypominamy właścicielom psów o odpowiedniej opiece nad pupilami. Pies przebywający na posesji nie powinien mieć możliwości swobodnego wydostania się z niej bez nadzoru właściciela. Taka sytuacja może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji gdy pies uszkodzi samochód wybiegając wprost pod nadjeżdżające auto, wówczas właściciel poniesie koszty naprawy - dodaje policja.

Opieka nad zwierzęciem wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale i z obowiązkami. Właściciele muszą zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki, wodę, karmę, ruch na świeżym powietrzu. Obowiązkowe jest także szczepienie psa przeciwko wściekliźnie. Należy o tym pamiętać w każdym roku!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >