Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kacza mama bezradnie patrzyła na swoje dzieci. Maluchy wpadły do głębokiej studzienki
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.05.2021 02:00

Kacza mama bezradnie patrzyła na swoje dzieci. Maluchy wpadły do głębokiej studzienki

Kaczka
RSPCA

Pewien mężczyzna przyglądał się rodzinie uroczych kaczuszek, które przechodziły razem przez ulicę. Nieoczekiwanie beztroskie ptaszki zagapiły się i wpadły do studzienki kanalizacyjnej. Tylko człowiek mógł je uratować.

Świadek zdarzenia nie mógł oderwać wzroku od przeuroczej gromadki kaczątek. Nie przewidział jednak, że na jego oczach dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Kaczątka nie mogły się wydostać na powierzchnię

Młodziutkie kaczki zostały uwięzione w niebezpiecznej pułapce, a ich mama nie była w stanie im pomóc. Spoglądała ze zdenerwowaniem na swoje dzieci w odpływie, nie mogąc się do nich dostać.

Kacza mama czekała bezradnie w pobliżu studzienki. Wyglądała, jakby ze wszystkich sił próbowała zwrócić na siebie uwagę. Od tego zależało życie jej potomstwa.

Świadek niefortunnego zdarzenia zrozumiał, że nie może opuścić tej słodkiej rodziny w potrzebie. Szybko złapał za słuchawkę i skontaktował się z brytyjską organizacją prozwierzęcą RSPCA.

Szczęśliwy finał interwencji

- Mężczyzna zobaczył kaczuszki pływające w studzience, które nie mogły się wydostać. Ich matka była bardzo zestresowana, więc skontaktował się z nami w celu uzyskania pomocy - zrelacjonowała Jenny Bethel, inspektor z RSPCA. 

Niedługo po przyjęciu zgłoszenia kobieta przybyła na miejscu zdarzenia. Używając jednej sieci rybackiej do zablokowania otworu drenażowego, a drugiej do ich wydobycia, udało się jej bezpiecznie złapać i włożyć kaczątka do pudełka.

Betel zdecydowała się poprowadzić kaczkę nad pobliskie jezioro i dopiero tam wypuścić jej potomstwo na wolność. Kiedy szła z pudełkiem z kaczuszkami, ich mama szła krok w krok za nią, nie spuszczając swoich dzieci z oka.

Oszołomione, ale na szczęście tylko przestraszone, małe kaczątka wróciły bezpiecznie do swojej mamy i razem wskoczyły do jeziora. Aktywistka z radością obserwowała, jak odpływają w dal.

- Wspaniale było patrzeć, jak szczęśliwie wbiegają do wody i odpływają za mamą - powiedział Betel. 

Zobacz zdjęcia:

Kaczka
Kaczka
Kaczątka
Kaczątka
Kaczątka na wolności
Kaczątka na wolności
Powrót na łono natury
Powrót na łono natury

źródło: RSPCA

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!