Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mały kangurek najbardziej na świecie uwielbia się przytulać. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczysz
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.06.2022 18:00

Mały kangurek najbardziej na świecie uwielbia się przytulać. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczysz

kangurek
youtube/viralhog

Potrzebujesz, by ktoś Cię przytulił? Ten kangurek jest gotowy do pomocy! Wolontariusze prowadzący sanktuarium dla kangurów w Australii udostępnili w sieci nagranie z udziałem osieroconego maluszka imieniem Indi. On nigdy nie odmówi uścisków!

W Australii można zobaczyć przykłady flory i fauny niespotykane nigdzie indziej na świecie. Wśród zwierząt zamieszkujących najmniejszy ze wszystkich kontynentów znajduje się wiele niepowtarzalnych gatunków zwierząt, a jednym z nich jest charakterystyczny reprezentant z rodziny torbaczy, który rozsławia ten kraj. Mowa oczywiście o kangurze.

Nie taki kangur straszny

Kangury nie są znane z przyjacielskiego nastawienia, a w dodatku potrafią odebrać mowę niejednego kulturystę za sprawą budowy swoich mięśni. Chociaż nie cieszą się tak dużą sympatią, co przytulaśne "misie" koala, które swoją aparycją kradną serca milionów ludzi na świecie, to w dalszym ciągu uważane są inteligentne i czułe stworzenia.

Wystarczy spojrzeć na osieroconego kangurka imieniem Indi, który każdy dzień rozpoczyna od przytulania. Jest on wyjątkowym przypadkiem, gdyż niemal od urodzenia wychowywał się w otoczeniu ludzi.

Zwierzak zamieszkał sanktuarium w Alice Springs w Australii po tym, jak stracił matkę. Dziś żaden z pracowników nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wyglądało życie bez jego ciepłych uścisków.

Mały kangurek kocha się przytulać

Na nagraniu udostępnionym w sieci widzimy, że jeden z opiekunów wyciąga dłonie w kierunku Indi w oczekiwaniu na jego reakcję. Kangurek natychmiast chwyta go za rękę, po czym ociera się pyszczkiem o jego dłoń. Czy nie przypomina Wam domowego pupila, który spragniony czułości wita właściciela po powrocie do domu?

Przez kolejne sekundy możemy podziwiać, jak mały Indi delikatnie tuli się do swojego opiekuna. Im bardziej go głaszcze, tym kangurek mocniej trzyma się jego dłoni.

Od publikacji filmu minęło ponad 7 lat. Dziś Indi nie jest już dzieckiem — jest dorosłym kangurem, który może wychowywać własne dzieci, niosąc je w torbie. Nie wiemy, czy nadal mieszka w sanktuarium, czy został wypuszczony na wolność, ale mamy nadzieję, że ten uroczy kangur na zawsze zapamięta czułość, z jaką traktowali go opiekunowie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Kangaroo Sanctuary Alice Springs