Swiatzwierzat.pl
kangurek

youtube/viralhog

Mały kangurek najbardziej na świecie uwielbia się przytulać. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczysz

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Potrzebujesz, by ktoś Cię przytulił? Ten kangurek jest gotowy do pomocy! Wolontariusze prowadzący sanktuarium dla kangurów w Australii udostępnili w sieci nagranie z udziałem osieroconego maluszka imieniem Indi. On nigdy nie odmówi uścisków!

W Australii można zobaczyć przykłady flory i fauny niespotykane nigdzie indziej na świecie. Wśród zwierząt zamieszkujących najmniejszy ze wszystkich kontynentów znajduje się wiele niepowtarzalnych gatunków zwierząt, a jednym z nich jest charakterystyczny reprezentant z rodziny torbaczy, który rozsławia ten kraj. Mowa oczywiście o kangurze.

Nie taki kangur straszny

Kangury nie są znane z przyjacielskiego nastawienia, a w dodatku potrafią odebrać mowę niejednego kulturystę za sprawą budowy swoich mięśni. Chociaż nie cieszą się tak dużą sympatią, co przytulaśne "misie" koala, które swoją aparycją kradną serca milionów ludzi na świecie, to w dalszym ciągu uważane są inteligentne i czułe stworzenia.

Wystarczy spojrzeć na osieroconego kangurka imieniem Indi, który każdy dzień rozpoczyna od przytulania. Jest on wyjątkowym przypadkiem, gdyż niemal od urodzenia wychowywał się w otoczeniu ludzi.

Zwierzak zamieszkał sanktuarium w Alice Springs w Australii po tym, jak stracił matkę. Dziś żaden z pracowników nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wyglądało życie bez jego ciepłych uścisków.

Lew i dziecko

Dziecko nie wystraszyło się lwa. Chciało się bawić, na szczęście oddzielała je szyba

CZYTAJ DALEJ

Mały kangurek kocha się przytulać

Na nagraniu udostępnionym w sieci widzimy, że jeden z opiekunów wyciąga dłonie w kierunku Indi w oczekiwaniu na jego reakcję. Kangurek natychmiast chwyta go za rękę, po czym ociera się pyszczkiem o jego dłoń. Czy nie przypomina Wam domowego pupila, który spragniony czułości wita właściciela po powrocie do domu?

Przez kolejne sekundy możemy podziwiać, jak mały Indi delikatnie tuli się do swojego opiekuna. Im bardziej go głaszcze, tym kangurek mocniej trzyma się jego dłoni.

Od publikacji filmu minęło ponad 7 lat. Dziś Indi nie jest już dzieckiem — jest dorosłym kangurem, który może wychowywać własne dzieci, niosąc je w torbie. Nie wiemy, czy nadal mieszka w sanktuarium, czy został wypuszczony na wolność, ale mamy nadzieję, że ten uroczy kangur na zawsze zapamięta czułość, z jaką traktowali go opiekunowie.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Kangaroo Sanctuary Alice Springs

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >