Swiatzwierzat.pl
opos

Fot. facebook.com/UniversityofNewcastleEngineering/

Studentka czuje się, jakby była obserwowana. W suficie chowa się futrzasty podglądacz

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Podczas zajęć na Uniwersytecie w Newcastle w Australii pewna studentka nagle poczuła na sobie czyjś wzrok. Kiedy spojrzała w górę, zamarła z wrażenia. Okazało się, że dzikie zwierzęta często wpadają z wizytami na kampus i z ciekawością przypatrują się profesorom oraz ich studentom.

Oposy to urocze zwierzątka, ale chyba żaden student nie spodziewa się ich spotkać na uczelni. A jednak! Uczennica Uniwersytetu w Newcastle miała takie szczęście.

Opos na uczelni

Podczas jednego z wykładów poczuła, że ktoś ją obserwuje. Gdy spojrzała w górę, jej wzrok spotkał się z futrzastym podglądaczem. Okazało się, że był nim mały opos, który w nieznany nikomu sposób znalazł się w przestrzeni na suficie budynku college'u.

scale (14)
scale (13)

Oposy podobno są stałymi bywalcami tej uczelni i zdarza im się zaglądać do sal lekcyjnych. Niemniej jednak ten osobnik nie miał za grosz kultury czy poszanowania dla prywatności uczniów oraz kadry profesorskiej.

To zdjęcie bezczelnego oposa obserwującego studentów podczas wykładów. Ten typ często tu przychodzi – powiedziała autorka zdjęcia w rozmowie z "The Dodo".

Kobieta nie żartowała, a opos rzeczywiście zyskał miano stałego bywalca uczelni. Po tym jak jej mąż udostępnił zdjęcie na Reddit, potwierdzili to także pozostali studenci uniwersytetu. Część komentujących przyznała, że spotkania z dziką naturą i jej mieszkańcami wcale nie są dla nich rzadkością.

egqa

Wyrzucił psa z 2. piętra. Zwierzę cudem przeżyło, "Anioł stróż czuwał nad tym maluchem"

CZYTAJ DALEJ

Mali podglądacze

Uniwersytecki kampus Callaghan położony jest w okolicy, będącej jednocześnie domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym oposów pędzelkowatych. Dzikie stworzenia stanowią nieodłączny element życia studentów, dlatego władze szkoły nie wyobrażają sobie, by je przepędzać.

Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie zrównoważonego rozwoju ekologicznego i ochronę tych cennych ekosystemów – napisał The University of Newcastle, cytowany przez "The Dodo".

Głównie zwierzęta te widziane są nocą na zewnątrz kampusu, aczkolwiek mali podglądacze są od czasu do czasu spotykani również wewnątrz budynku. Niezapowiedziane wizyty nie budzą niepokoju wśród uczniów, ponieważ oposy zdają się być do nich przyjaźnie nastawione.

Jak widać, obecność oposów nie przeszkadza ani nauczycielom, ani studentom. Jedni i drudzy wydają się być nawet zadowoleni z tego, że mogą dzielić uniwersytet z tymi uroczymi zwierzakami.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: thedodo.com, facebook.com/The University of Newcastle 

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >