Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Policjanci potraktowali paralizatorem i zamknęli w koszu na śmieci agresywnego psa. "Dobra robota"
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 16.07.2023 12:55

Policjanci potraktowali paralizatorem i zamknęli w koszu na śmieci agresywnego psa. "Dobra robota"

Gryzące się psy
Gryzące się psy, twitter.com/CoventryPolice

W Anglii, w hrabstwie West Midlands doszło do bardzo brutalnych wydarzeń. Po ulicach miasta biegał skrajnie agresywny pies, który atakował każdą napotkaną istotę. Zagrożone były nie tylko zwierzęta, ale również ludzie. W ujarzmieniu niepokornego czworonoga konieczne było podjęcie niecodziennych działań. Policjanci użyli paralizatorów. 

Agresywny pies biegał po mieście. Atakował ludzi i zwierzęta

W hrabstwie West Midlands, w przestrzeni publicznej nagle pojawił się pies, wykazujący skrajnie agresywny stosunek do ludzi i zwierząt.

Czworonóg nie potrzebował żadnego pretekstu do ataku, sam podbiegał do innych psów oraz ich właścicieli i atakował. Świadkowie niebezpiecznej sytuacji natychmiast poinformowali o zdarzeniu funkcjonariuszy policji. Pies był na tyle agresywny, że poskromienie go bez specjalistycznego sprzętu nie wchodziło w grę.

Ktoś musiał zająć się tą sprawą natychmiast. Nikt w okolicy nie był bezpieczny. 

Przy pływających po rzece workach unosił się charakterystyczny zapach. Dokonali makabrycznego odkrycia

Policjanci musieli poskromić agresywnego psa

Na funkcjonariuszy policji, po przybyciu na miejsce wskazane przez zgłaszającego, czekało wyjątkowo trudne zadanie.

Agresywny pies był szybki i zwinny. Dodatkowo zwierzę charakteryzowało się dużymi rozmiarami. Policjanci w obawie o zdrowie oraz życie przechodniów i innych zwierząt postanowili zastosować niecodzienne rozwiązanie.

Agresywny pies został potraktowany paralizatorem, a następnie unieruchomiono go z wykorzystaniem kosza na śmieci. Tak zabezpieczone zwierzę zostało przekazane w ręce profesjonalistów, zajmujących się porzuconymi i niebezpiecznymi psami. 

Nie mieli wyjścia, musieli użyć przemocy

Zachowanie policjantów wielu osobom musiało wydawać się brutalne. Atakowanie zwierzęcia paralizatorem nie zalicza się do standardowych procedur. Jednakże, z uwagi na to, że pies charakteryzował się ponadprzeciętnie wysokim poziomem agresji, decyzja ta jest uzasadniona.

- Świetna robota;

- Dzięki za uratowanie mieszkańców;

- Dobra robota oficerowie! - piszą internauci.

Gdyby nie udało się szybko poskromić czworonoga, mogłoby dojść do tragedii. Zagrożony był każdy okoliczny mieszkaniec, a nieopodal mieszka wiele dzieci oraz seniorów. Ponadto cała sytuacja była niebezpieczna również dla innych czworonogów. Agresywny pies mógł sprowokować podobne zachowania u innych zwierząt. Należało za wszelką cenę zapobiec jakiemukolwiek niebezpiecznemu scenariuszowi.

Obecnie, zabezpieczony pies przebywa pod opieką profesjonalistów. Policja informuje również, że jego właściciel był w pełni świadomy działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy.

Źródło: twitter.com/CoventryPolice, mirror.co.uk