Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zabawki dla psa, które mogą być zagrożeniem dla jego życia. Przekonali się o tym właściciele labradora
Marta Kulik
Marta Kulik 23.12.2019 19:15

Zabawki dla psa, które mogą być zagrożeniem dla jego życia. Przekonali się o tym właściciele labradora

kobieta
Image by Jobert Jamis Aquino from Pixabay
Labrador był w tragicznym stanie. Kiedy właściciele po powrocie do domu przyjrzeli się, jak wygląda jego język, zamarli. Konieczna była natychmiastowa akcja ratunkowa i poważny zabieg. Okazało się, że całej tragedii winna była popularna zabawka, którą dajemy naszym pupilom.
Labrador był w tragicznym stanie. Kiedy właściciele po powrocie do domu przyjrzeli się, jak wygląda jego język, zamarli. Konieczna była natychmiastowa akcja ratunkowa i poważny zabieg. Okazało się, że całej tragedii winna była popularna zabawka, którą dajemy naszym pupilom.
Labrador Poppy był radosnym psiakiem o przyjaznym usposobieniu. Kochał zabawę, a właściciele kupowali mu przeróżne zabawki. Niestety, jedna z nich okazała się śmiertelnym zagrożeniem. Wciąż nie zdajemy sobie sprawy, że w sklepach jest mnóstwo tego typu produktów, których nigdy nie powinnyśmy kupować.

Labrador miał rozcięty język

Pewnego dnia właściciele zauważyli, że Poppy dziwnie się zachowuje. Kiedy okazało się, że jego język jest spuchnięty i lekko nacięty, pojechali do weterynarza. Na miejscu okazało się, że krew przez długi czas nie dopływała do narządu. Po podaniu leków pupil mógł wrócić do domu.

Niestety, po kilku dniach jego stan się pogorszył. Kiedy domownicy otworzyli jego pyszczek, wpadli w panikę. Język był przecięty z obu stron i trzymał się tylko na środku. Konieczne było szycie, a zwierzak musiał pozostać w klinice. Okazało się, że za całą tragedię odpowiadała… piłka z dziurką, w której utknął język Poppy. Na szczęście po jakimś czasie psiak wrócił do zdrowia.

Jakie zabawki są niebezpieczne dla psów?

Dla psów niebezpieczne są wszelkie zabawki, których części mogą oderwać się podczas zabawy i utknąć w przełyku, podobnie groźne są malutkie piłeczki. Należy też uważać na wszelkie przedmioty wypełnione watą czy gąbką, ponieważ psy mogą je rozpruwać i połykać. Mając na uwadze przypadek labradora, nie polecamy też niczego, co ma otwór, w którym może utknąć język pupila.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając zabawkę, jest kraj produkcji. Niestety, wiele przedmiotów produkowanych na przykład w Chinach może nie spełniać europejskich norm i zawierać toksyny, które zagrażają zdrowiu zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

labrador

Język labradora był w opłakanym stanie.

labrador

Na szczęście lekarzom udało się zszyć rozcięcie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. Jego zachowanie zaskoczyło kocią mamę
  3. Szczeniak nie mógł uwierzyć, że człowiek, który go uratował, właśnie przyszedł go adoptować
  4. Jak koty okazują miłość? 10 oznak, że twój kot bardzo cię kocha
  5. 6 największych ras kotów na świecie. Numer 3 przebija wszelkie granice

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Powiązane