Swiatzwierzat.pl
Kurier przerzucający paczkę

youtube/WSVN-TV

Kurier zrzucił ciężką paczkę na psa. Skandaliczne zachowanie zarejestrowała kamera

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pracownik firmy kurierskiej UPS dopuścił się skandalicznego zachowania pod okiem kamery monitoringu. Mężczyzna upuścił przesyłkę na psa, który skakał w pobliżu bramy. Wewnątrz paczki znajdował się wózek inwalidzki. W sprawie incydentu wszczęto śledztwo.

Wiele osób, które decydują się na skorzystanie z usług firm kurierskich, obawia się, że przyjdzie do nich zgnieciona czy zniszczona paczka. Inni niejako przyjmują to za pewnik, mając świadomość, że rzucanie, kopanie czy przerzucanie przesyłek przez bramy to praktyki stare jak świat.

Niemniej jednak pewna mieszkanka Miami nie spodziewała się, że podczas dostawy wózka inwalidzkiego ucierpi nie tylko sama przesyłka, ale przede wszystkim jej pies.

Nagrania z monitoringu nie kłamią

Nagranie pochodzące z osiedlowego monitoringu pokazuje owczarka niemieckiego, który na widok zbliżającego się pracownika firmy kurierskiej zaczął skakać na bramę. Chwilę później widać, jak mężczyzna przerzuca sporych rozmiarów pudło na drugą stronę.

Paczka zawierająca ciężki przedmiot spada wprost na zdezorientowane zwierzę. Warto przy tym zwrócić uwagę, że waga standardowego modelu wózka inwalidzkiego wynosi około 12,5 kg. Nie ulega wątpliwości, że mężczyzna, który wcześniej niósł przesyłkę, miał świadomość, że nie należy ona do lekkich. Dlaczego nie oparł jej o bramę? Tego nie wiadomo.

Simba

Pies wykrywający materiały wybuchowe odszedł. Wyprawiano mu pogrzeb z honorami

CZYTAJ DALEJ

W sprawie wszczęto śledztwo

Właścicielka psa nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła nagranie z kamery monitoringu, przedstawiające moment, w którym jej ukochany pupil został przygnieciony ciężką przesyłką. Chociaż finalnie owczarkowi nic się nie stało, ciężar spadający z wysokości mógł wyrządzić mu krzywdę.

Mieszkanka Miami jest przekonana, że zarejestrowane zdarzenie wcale nie było niefortunnym wypadkiem, dlatego postanowiła nagłośnić sprawę i zażądała wyjaśnień od firmy kurierskiej.

W odpowiedzi na zawiadomienie o skandalicznym zachowaniu pracownika, rzecznik prasowy wyjaśnić, że kurierzy współpracujący z UPS przechodzą regularne szkolenia w zakresie bezpiecznego dostarczania paczek. Zaznaczono przy tym, że tak nieprofesjonalne zachowanie nie będzie przez nich tolerowane, dlatego w sprawie incydentu zostanie wszczęte śledztwo.

Nazajutrz opiekunka owczarka otrzymała oficjalne przeprosiny. Ma nadzieję, że zaistniała sytuacja zwróci uwagę społeczeństwa na kwestię poszanowania zwierząt.

- Niemal czuję, że to żenujące, że musimy prowadzić tę rozmowę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wszystko jest nagrywane, więc ludzie powinni naprawdę zwracać uwagę na to, jak się zachowują - przyznała właścicielka psa.

Źródło: WSVN-TV

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >