Swiatzwierzat.pl > Psy > Ksiądz odpowiada na pytanie tabu. Czy zwierzęta domowe pójdą do nieba? Zdziwisz się, jakie padły słowa
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 06.05.2023 19:59

Ksiądz odpowiada na pytanie tabu. Czy zwierzęta domowe pójdą do nieba? Zdziwisz się, jakie padły słowa

pies i kot
fot. Canva JACLOU-DL

Wiele osób zastanawia się, czy zwierzę po śmierci może trafić do nieba. Na to pytanie postarał się odpowiedzieć ksiądz Główczyński, który aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na Tik Toku mierzy się z pytaniami wiernych.

Duchowny nagrał specjalny filmik, w którym przedstawia swoje stanowisko w tej sprawie. Wypowiedź zaczął od przytoczenia historii, której był kiedyś świadkiem.

Ksiądz mówi o tym, czy zwierzę może trafić do nieba

- Jeżeli do szczęścia w niebie będzie ci potrzebne, żeby był tam twój pies, albo kot to Pan Bóg sprawi, że on tam będzie - zaczął swoją wypowiedź ksiądz.

Duchowny dodał, że właśnie w taki sposób kiedyś inny kapłan pocieszał dziecko. Okazuje się, że w podobnym tonie wypowiedział się kiedyś papież Franciszek.

- Nawet jemu potem zwrócili uwagę, że no my wierzymy, że zwierzęta mają duszę, ale.... nie nieśmiertelną - mówi ksiądz.

Pies George zobowiązał się bronić bliskich za wszelką cenę, nawet śmierci. Oddał życie za piątkę dzieci

Wierni reagują na słowa księdza o zwierzętach w niebie

Główczyński dodał jednak, że spotkanie się ze zwierzętami w niebie może być trudne, nawet jeżeli wykazały się one jakimś heroizmem za swojego życia. Wszystkim w to wierzącym dał jednak otwartą furtkę, mówiąc, że Pan Bóg może wszystko. 

Na to wszystko postanowili zareagować internauci, którzy obejrzeli wideo.

- Czyli jak zawsze: może tak, może nie - pisze jedna z osób kwestionujących słowa księdza.

- A ja myślę, że będą. Gdy Bóg stworzył raj, były też zwierzęta. A to znaczy, że są one dla Boga ważne. Oby tak było, bo mam kota - z nadzieją dodaje inny internauta.

Papież Franciszek o tym, czy zwierzę może trafić do nieba

Papież Franicszek w tej kwestii był jednak w tej kwestii znacznie bardziej pozytywnie nastawiony.

- Pewnego dnia zobaczymy nasze zwierzęta znów w wieczności Chrystusa. Raj jest otwarty dla wszystkich boskich stworzeń - powiedział kilka lat temu.

Kłóci się to ze starą katolicką religią. Widać, że nawet w Kościele co do tej kwestii zdania są podzielone, a jak będzie, być może kiedyś się przekonamy.

Źródło: o2.pl, i.pl

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Nie żyje Adam Zagalski
Media obiegła smutna wieść. Nie żyje Adam Zagalski, doskonale znany w środowisku ratowników zwierząt jako organizator transportów dla futrzastych podopiecznych oraz twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Przez lata prężne działał na rzecz dobrostanu powierzonych mu psów. Zginął w majówkę w tragicznym wypadku.Od piątku do środy policjanci na polskich drogach odnotowali 306 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 353 zostało rannych. Jedną ze śmiertelnych ofiar okazał się Adam Zagalski, autor popularnego bloga poświęconemu ratowaniu naszych braci mniejszych i znajdowaniu domów dla bezpańskich zwierząt.
Czytaj dalej
Bezdomny kot puka do drzwi i czeka aż ktoś się zlituje. Potrzebuje czegoś więcej niż tylko pełna miska
Kot na werandzie
Pewna rodzina z Highland Park w Kalifornii usłyszała ciche pukanie do drzwi. Byli zaskoczeni, gdyż nie spodziewała się wizyty znajomych czy sąsiadów. Strudzonym wędrowcem okazał się bezpański kocurek, który nie miał nikogo innego na świecie, do kogo mógłby zwrócić się po ratunek. Ciało zwierzęcia pokrywały stare, zabliźnione już rany, a w zaropiałych oczach skrywała się bezradność i rozpacz.Historia kotka, który puka w oszklone drzwi domu pewnej rodziny, niewątpliwie chwyta za serce. Chociaż dotąd zwierzak usilnie próbował radzić sobie w pojedynkę, nie zdając się na łaskę bądź niełaskę człowieka, tuż przed Bożym Narodzeniem znalazł się na skraju wytrzymałości.
Czytaj dalej