Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Królowa życia miała już dość. Po wszystkim, co zaszło, zdecydowała się oddać psy do schroniska
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.07.2023 10:37

Królowa życia miała już dość. Po wszystkim, co zaszło, zdecydowała się oddać psy do schroniska

Gwiazda "Królowych życia" oddała psy do schroniska?
Gwiazda "Królowych życia" oddała psy do schroniska?, źródło: facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu, instagram/aleksandra_szafranska_lb

W social mediach pojawiły się informacje udostępnione przez Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu, z których wynika, że w ich placówce jakiś czas temu pojawiły się dwa owczarki niemieckie. Wiadomo, że psy należały do gwiazdy programu “Królowe życia” - Aleksandry Szafrańskiej, choć ta miała ich nie szukać. Teraz kobieta twierdzi, że nie poradziła sobie z opieką i chciała znaleźć dla nich nowy dom.

Dwa owczarki niemieckie trafiły do schroniska

W lutym br. w mediach społecznościowych Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu pojawiła się informacja, że pod ich opieką znajdują się dwa psy rasy owczarek niemiecki. Była to młoda suczka z czipem, choć niezarejestrowanym, oraz kilkumiesięczny pies.

Placówka udostępniła informacje o miejscu ich przebywania oraz terenie, na którym zostały znalezione z nadzieją, że zgłoszą się po nie właściciele. Dopiero po czterech dniach skontaktowała się z nimi Aleksandra Szafrańska, która wyjaśniła, że to kolejny raz, kiedy zwierzęta uciekły z posesji.

Chwile grozy na drodze, kot znienacka skoczył na kierowcę. Auto roztrzaskane na drzewie, 2 osoby ranne

"Poinformowała, że psy notorycznie uciekają i chce je oddać"

Z informacji zamieszczonych w social mediach schroniska jasno wynika, że słysząc stanowisko kobiety, która jasno powiedziała, że nie radzi sobie z opieką nad psami i chce znaleźć im nowy dom, personel zaproponował, że zajmie się tym.

- Poinformowała też, że psy notorycznie uciekają i chce je oddać, dlatego myśląc o dobru tych młodych psiaków, zaproponowaliśmy, że znajdziemy im odpowiednie domy, a wcześniej poddamy zabiegom kastracji i sterylizacji oraz szczepieniom na wściekliznę, których nie miały. Kierowaliśmy się dużym prawdopodobieństwem trafienia tych psów w niepowołane ręce - np. do pseudohodowli - czytamy.

Placówka informuje również, że występująca w Królowych życia kobieta wcześniej nie zrobiła nic, by znaleźć psy, które uciekły. W jej mediach społecznościowych ani na lokalnych grupach nie pojawiły się wpisy na temat zaginięcia zwierząt.

Padły zarzuty, że psy Królowej życia były potrzebne tylko do lansu

W sieci pojawiło się również stanowisko osoby współpracującej ze schroniskiem, która twierdzi, że Aleksandra Szafrańska podjęła się opieki nad owczarkami tylko dlatego, żeby być na topie. Ponadto Królowa życia miała ani razu nie pojawić się w placówce, aby je odwiedzić.

Głos w sprawie zabrała również sama zainteresowana, która w wywiadzie dla 24zaglebie.pl powiedziała:

- Gdybym chciała porzucić psy, to nie skontaktowałabym się ze schroniskiem. Ludzie w takich momentach chcą pozostać anonimowi, a nie partycypować w kosztach utrzymania zwierząt i znalezieniu im rodziny zastępczej.

Szafrańska dodała również, że do tej pory ma kontakt z rodziną, która zaadoptowała psy już w marcu br., a nawet proponowała jej sfinansowanie budy i kojca, do czego ostatecznie miało nie dojść. Schronisko poinformowało także, że po upomnieniu Królowa życia dokonała darowizny na jego rzecz oraz udostępniło zdjęcia paczek, które przygotowała dla psów przebywających w placówce.

Na szczęście psy znalazły wspólnie nowy dom i mają się w nim świetnie. Świadczą o tym, chociażby udostępnione w sieci zdjęcia.

źródło: facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu, 24zaglebie.pl