Swiatzwierzat.pl

unsplash/Callum Wale

Mruczków z tej listy lepiej nie drażnić. Oto 4 rasy kotów z charakterkiem

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Koty z charakterem, szczególnie tym trudnym, mogą trafić się wśród wszystkich ras. Nawet dachowce, potrafią pokazać pazur. Są jednak takie rasy, które mają wpisany ciężkie uosobienie w krew! Poznaj rasy, z którymi lepiej nie zadzierać. 

Koty z charakterami

Każdy właściciel kota wie, że są takie sytuacje, kiedy nasze mruczki przestają być uroczymi futrzakami, a zaczynają pokazywać swoje pazurki. Okoliczności mogą być różne, pusta miseczka, dotknięcie w nieodpowiednim miejscu, zabawy nie w czas. Które rasy kotów są najbardziej charakterne? Zapoznaj się z naszą listą 4 ras kotów z charakterami!

Niebieski kot rosyjski długowłosy, znany także jako Nebelung. Te zwierzęta są bardzo spokojne, szybko też przywiązują się do opiekunów, a ich oddanie jest warte podziwu. Mruczki te są jednak zwierzętami kochającymi ciszę. Zamieszanie i hałas powoduje ich niepokój, nie odnajdą się także u osób, które dużo podróżują lub często robią imprezy w domu. Zwierzęta te kochają swoich opiekunów, jednak nie przepadają za gośćmi oraz innymi zwierzętami.

Maine coon. Rasie tej, z uwagi na niecałkowite udomowienie, przypisuje się wrodzoną agresję. Nie jest to jednak prawda. Zwierzęta są niezwykle inteligentne, cierpliwe i bardzo wyrozumiałe. Zwierzaki te również świetnie dogadają się z dziećmi - są wycofane, ale też powściągliwe i nad wyraz cierpliwe. Kociaki te uwielbiają kontakt z człowiekiem, wspólne zabawy, ale też - jeżeli człowiek jest zaabsorbowany innymi czynnościami - maine coony usuną się w kąt, by spokojnie obserwować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Koci charakter

Kot abisyński, nazywane "pumami w miniaturze", to zwierzęta z naprawdę trudnym charakterem. Temperament tych zwierząt sprawia, że te koteczki są wyjątkowo aktywne, zaskakuje ich upór w realizacji wyznaczonego przez siebie celu. Uparte i inteligentne zawsze postawią na swoim. Koty abisyńskie bardzo chętnie się bawią. Koty te także świetnie dogadają się z innymi zwierzakami.

Kot syberyjski to niezwykle oddany towarzysz człowieka, jednak wszystko musi odbywać się na jego zasadach. To kot decyduje, kiedy jest pora na zabawę, a kiedy na odpoczynek. Gdy coś im nie pasuje, potrafią to pokazać. Koty te uwielbiają być w centrum uwagi, nie znoszą samotn ości i kochają towarzystwo człowieka.

Koci temperament nie bez kozery został opisany w wielu używanych po dziś związkach frazeologicznych. Chodzenie własnymi ścieżkami i wyznaczanie swoich zasad, to charakterystyczne dla mruczków zachowania. Opiekun, który decyduje się na życie z kotem, musi być pewien swojej decyzji. Nadepnięcie na ogon może mieć bardzo zgubne konsekwencje dla człowieka.

Zobacz zdjęcie:

fot. MusicFox Fx

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Natura wciąż zaskakuje. "Kotolis" z Korsyki zadziwił świat nauki, badacze uznali go za nowy gatunek
Czytaj więcej >

Koty

Źrenice kota przybierają różną wielkość? Właściciel musi biec z nim do weterynarza
Czytaj więcej >

Koty

Chiny: Porywacze ukradli rasowego kota. Gdyby nie nadajnik GPS, skończyłby na talerzu
Czytaj więcej >

Koty

Zdziwiła się, gdzie kotka przeniosła kocięta. "Nie mogę ich zostawić samych, choćby na jedną noc"
Czytaj więcej >

Koty

Kotki przymarzły do podłoża. Mężczyzna uratował je w sprytny sposób, "Nie pijcie tego, to kawa"
Czytaj więcej >

Koty

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Te produkty zniwelują nieprzyjemną woń
Czytaj więcej >
Oktawian Góral

Wydawca swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]