Swiatzwierzat.pl
koty

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin błaga o pomoc.

Brakuje na podstawowe testy, nikt nie chce im pomóc. 16 kotów błaga o wsparcie

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Zmarł jeden z "czekoladowych" kotów, który niedawno został uratowany. Mruczek nie miał żadnych objawów, jego wyniki badań nie wróżyły takiej tragedii. Po śmierci zdrowego kota, należało zbadać wszystkie mruczki ze sto

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin błaga o pomoc. Brakuje pieniędzy na testy na FIV (koci AIDS) i FeLV (białaczka), które co jakiś czas muszą zostać wykonane na wszystkich mruczkach. Dzięki testom można dowiedzieć się, jaki jest stan zdrowia mruczka, czy jest ewentualnym nosicielem, czy powinien zostać odizolowany od innych zwierzaków. Wirusy są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. 

Brakuje pieniędzy na leczenie zwierzaków 

- Wirusy Fiv i Felv są wysoko zaraźliwe, więc testy pomagają nam wykryć ewentualnego nosiciela i odizolować go od innych nie narażając pozostałych kotów na te niebezpieczne choroby. Jeden test to koszt powyżej 60 zł. Powinniśmy robić je wszystkim kotom powyżej 16 tygodnia na wejściu do Azylu - czytamy na zrzutce.

2021 roku rozpoczął się pracowicie dla Stowarzyszenia. Od początku roku wyadoptowanych zostało już 8 mruczków, jednak i nowe zwierzaki przybyły. Niedawno opisywaliśmy Wam porażającą historię Delicji, którą znaleziono na cmentarzu w Suserzu.

- Kotka miała wyrwany splot barkowy, brak czucia w kończynie, zanik mięśni i pogruchotana szczękę. Obecnie jest już po amputacji łapki, czeka ja jeszcze operacja żuchwy by mogła żyć bez bólu, by mogła normalnie jeść - dodają w rozmowie z nami wolontariusze ze stowarzyszenia.

Zbiórka na leczenie kotów 

Obecnie w Kocim Azylu mieszka 16 kotów, m.n. Gracja, Whisky, Bandziorek, Mgiełka, Rozalia czy Lidka. Osoby działające na rzecz stowarzyszenia robią wszystko, aby pomóc zwierzakom, a kiedy te wyzdrowieją, znaleźć im nowe domy. Ze względu na sporą ilość mruczków, testy powinny odbywać się regularnie tak, aby zapiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusów na inne zwierzaki.

Każdego roku do azylu trafia około 130 kotów. W tym roku może być ich znacznie więcej, a wszystko to kosztuje. Pomóc zwierzakom można TUTAJ. Liczy się każda złotówka.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

pogotowie dla zwierząt, suczka zuzia

Pomagamy

Właściciele zapomnieli o suczce, nie interesowali się nią. Mała Zuzia stała się skorupą kołtunów

Czytaj więcej >
Kika kotek

Pomagamy

Śmiertelnie chora Kika potrzebuje pomocy. Liczy się każda złotówka

Czytaj więcej >
Bezdomny pies

Pomagamy

Psie bezdomniaki pilnie potrzebują pomocy. Po wszystkim, co przeszły, mogą znów stracić dach nad głową

Czytaj więcej >
Dzikus

Pomagamy

9-miesięczny Dzikus pilnie potrzebuje pomocy. Tylko cenny lek jest w stanie uratować mu życie

Czytaj więcej >
suczka wanda

Pomagamy

Jej opiekun nagle zniknął, sunia została sama zimą. 10-miesięczna Wanda pilnie potrzebuje krwi

Czytaj więcej >
piesek

Pomagamy

PILNE: 10-miesięczna Wanda walczy o życie. Potrzebuje cennego leku, bez niego nie da rady

Czytaj więcej >