koty
Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin błaga o pomoc.

Brakuje na podstawowe testy, nikt nie chce im pomóc. 16 kotów błaga o wsparcie

12 Stycznia 2021

Zmarł jeden z "czekoladowych" kotów, który niedawno został uratowany. Mruczek nie miał żadnych objawów, jego wyniki badań nie wróżyły takiej tragedii. Po śmierci zdrowego kota, należało zbadać wszystkie mruczki ze stowarzyszenia, które mogłyby się "czymś" od niego zarazić. Zwierzaki zbadano, wszystkie są zdrowe, ale brakuje pieniędzy na kolejne testy.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin błaga o pomoc. Brakuje pieniędzy na testy na FIV (koci AIDS) i FeLV (białaczka), które co jakiś czas muszą zostać wykonane na wszystkich mruczkach. Dzięki testom można dowiedzieć się, jaki jest stan zdrowia mruczka, czy jest ewentualnym nosicielem, czy powinien zostać odizolowany od innych zwierzaków. Wirusy są bardzo niebezpieczne dla zwierząt.

Brakuje pieniędzy na leczenie zwierzaków

- Wirusy Fiv i Felv są wysoko zaraźliwe, więc testy pomagają nam wykryć ewentualnego nosiciela i odizolować go od innych nie narażając pozostałych kotów na te niebezpieczne choroby. Jeden test to koszt powyżej 60 zł. Powinniśmy robić je wszystkim kotom powyżej 16 tygodnia na wejściu do Azylu - czytamy na zrzutce.

2021 roku rozpoczął się pracowicie dla Stowarzyszenia. Od początku roku wyadoptowanych zostało już 8 mruczków, jednak i nowe zwierzaki przybyły. Niedawno opisywaliśmy Wam porażającą historię Delicji, którą znaleziono na cmentarzu w Suserzu.

- Kotka miała wyrwany splot barkowy, brak czucia w kończynie, zanik mięśni i pogruchotana szczękę. Obecnie jest już po amputacji łapki, czeka ja jeszcze operacja żuchwy by mogła żyć bez bólu, by mogła normalnie jeść - dodają w rozmowie z nami wolontariusze ze stowarzyszenia.

Dlaczego kocie futro zmienia kolor? Powodów może być wieleDlaczego kocie futro zmienia kolor? Powodów może być wieleCzytaj dalej

Zbiórka na leczenie kotów

Obecnie w Kocim Azylu mieszka 16 kotów, m.n. Gracja, Whisky, Bandziorek, Mgiełka, Rozalia czy Lidka. Osoby działające na rzecz stowarzyszenia robią wszystko, aby pomóc zwierzakom, a kiedy te wyzdrowieją, znaleźć im nowe domy. Ze względu na sporą ilość mruczków, testy powinny odbywać się regularnie tak, aby zapiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusów na inne zwierzaki.

Każdego roku do azylu trafia około 130 kotów. W tym roku może być ich znacznie więcej, a wszystko to kosztuje. Pomóc zwierzakom można TUTAJ. Liczy się każda złotówka.

Zobacz zdjęcie:

Koty

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł