Swiatzwierzat.pl
kotka i list

facebook.com/Effingham County Animal Shelter & Control

Kotka trafiła do schroniska z listem przy obróżce. Treść poruszyła wolontariuszy do łez

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Urocza i wyraźnie przestraszona syjamska kotka trafiła do schroniska w Illinois. Widać było, że miała wcześniej właściciela - na jej szyi była postrzępiona, różowa obróżka, do której ktoś przyczepił karteczkę. Gdy jedna z wolontariusz

Kotka była zestresowana w schronisku. Wolontariuszka z Effingham County Animal Shelter & Control szybko zauważyła, że mimo strachu kocica była bardzo przyjazna i uwielbiała być głaskana. Jednak jej przeszłość musiała być burzliwa. Świadczył o tym list przyczepiony do jej obróżki.

Ktoś przyczepił list do obróżki kotki

Wszyscy w schronisku byli poruszeni do łez, gdy przeczytali list. Po charakterze pisma i błędach w pisowni widać było, że napisało go dziecko.

- Żegnaj Violet. Myślę, że to imię Cię wybrało. Chciałabym Cię zatrzymać. Żegnaj Violet, mam nadzieję, że znajdziesz dobrego właściciela. Do właściciela: Proszę, dbaj o nią. Nawiasem mówiąc, to ja nadałam jej imię. Dziękuję Ci! Całusy, Lacey.

Trudno było sobie wyobrazić, co musiała czuć Lacey, gdy oddawała kotkę. Violet była bardzo spokojna, ale widać było, że jest zestresowana całą sytuacją i zupełnie obcym otoczeniem.

Wolontariusze od razu się nią zajęli. Jedna z pracownic schroniska w rozmowie z The Dodo przyznała, że ich serca były złamane po przeczytaniu listu napisanego ręką dziecka.

- Kiedy go ściągnęliśmy i przeczytaliśmy, po prostu ścisnęło nas za serce. Wyobrażam sobie tylko, że jakieś dziecko kochało tego zwierzaka, ale wiedziało, że nie może go zatrzymać - mówiła Vanessa Skavlem, funkcjonariuszka ds. kontroli zwierząt w schronisku.

Kotka nie miała czipa

Po sprawdzeniu czipa okazało się, że kotka go nie posiada. Nikt się po nią nie zgłosił, a poszukiwania poprzednich właścicieli były bezowocne.

Pracownicy uznali, że podzielą się wzruszającą historią kotki na swoim profilu na Facebooku. Obserwujący byli równie poruszeni i zasmuceni, co wolontariusze. Wszystkim szkoda było zarówno kotki, jak i dziewczynki, która nie mogła jej zatrzymać.

Kiedy Cindy Murray przeczytała historię zwierzaka, nie mogła powstrzymać łez. Natychmiast wysłała zdjęcie i napisała do swojego męża, żeby odwiódł ją od adopcji kotki, jednak on powiedział, że wcale nie dziwi się jej wzruszeniu - i uznał, że powinni ją przygarnąć.

- Można było wywnioskować, że list został napisany przez dziecko. Widać, że kochało tego kota, ale po prostu nie było już w stanie go zatrzymać i chce, żeby trafiło do dobrego domu - powiedziała Murray The Dodo.

Akurat miała dzień wolny, szybko pojechała więc do schroniska. Od razu zauważyła, że Violet była zestresowana w obcym otoczeniu, załatwiła więc wszystkie formalności i jeszcze tego samego wieczoru kotka była już u niej w domu, gdzie poczuła się lepiej. Cindy marzy, by dać w jakiś sposób znać małej dziewczynce, że jej podopieczna jest bezpieczna.

- Pomyślałam o nagraniu krótkiego filmu dla tej dziewczynki, powiedzieć: „Droga Lacey, adoptowałam twoją piękną Violet. Będzie miała wspaniałe życie - pełne smakołyków, przytulanek i wszystkiego, co możemy jej dać” - powiedziała Cindy, nie wiadomo jednak, czy filmik dotarłby do dziecka.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: thedodo.com

Podobne artykuły

Kot trzymany na smyczy

Koty

Absurd. Przywiązali kota smyczą do budy. Próbowali się tłumaczyć, ale zdjęcia mówią wszystko

Czytaj więcej >
kociak

Koty

Śliczny kotek z twarzą dziadka urodził się chory. Jest zdeterminowany, chce dalej żyć

Czytaj więcej >
Sypialnia pary

Koty

Pokazała, co jej chłopak wyprawia z kotem, gdy nikt nie patrzy. Wideo ma ponad 50 mln wyświetleń

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Kot zakradł się do pokoju dziecka. Miał mu do powiedzenia coś ważnego

Czytaj więcej >
Hubert Urbański

Koty

W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >