Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot został zaatakowany przez kojota, ledwo uszedł z życiem. Zadecydowały ułamki sekundy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.06.2022 17:19

Kot został zaatakowany przez kojota, ledwo uszedł z życiem. Zadecydowały ułamki sekundy

Kojot i kot
youtube/fox 11 los angeles

W ostatnim czasie kamery monitoringu uchwyciły niebywałą scenę na jednym z amerykańskich przedmieść. W środku nocy kojot wbiegł na werandę domu, gdzie przebywał domowy kot. Mruczek mógł zrobić tylko jedno, by ratować swoje życie. Do zdarzenia doszło 9 czerwca w miejscowości Surfside Beach w Teksasie. Kamera monitoringu uwieczniła moment, w którym kojot przypuszcza atak na kota. Na szczęście mruczek znalazł sposób, by ocalić swoje życie.

Dzielny kot odpiera ataki kojota

Tony Gary, właściciel domku letniskowego w Teksasie, udostępnił przerażające wideo na Facebooku. Klip pokazuje chudego kojota, który w środku nocy wielokrotnie szarżuje i próbuje poturbować kota na tylnej werandzie domu. Między obydwoma zwierzętami dochodzi do starcia.

Mruczek dzielnie odpiera jego ataki i nie zamierza się poddać bez walki. W kolejnych sekundach nagrania możemy dostrzec, że rudy kot wgramolił się pod krzesło ogrodowe i desperacko próbuje uciec przed napastnikiem. Gdy wskakuje na balustradę, drapieżnik ciągnie go w dół swoimi szczękami.

BeFunky-collagew3hrbs (76)

Mruczkowi w końcu udaje się uwolnić z paszczy drapieżnika i odepchnąć go przednimi łapami. Szybko wdrapał się na drewnianą kolumnę ganku i znalazł się z dala od niebezpieczeństwa.

Na sam koniec widać, jak kojot robi kilka okrążeń wokół ganku, zanim godzi się z porażką i oddala się. Choć było blisko, tym razem musiał obejść się smakiem.

Kojoty chętnie atakują zwierzęta gospodarskie i domowe

Kojoty to dzikie zwierzęta z rodziny psowatych, które przemierzają pastwiska i wzgórza Ameryki Północnej. Prowadzą samotniczy tryb życia i nie przepadają za towarzystwem ludzi, dlatego nie zbliżają się do człowieka z własnej woli.

Drapieżniki unikają bezpośredniej konfrontacji z człowiekiem, aczkolwiek chętnie poluje na domowe zwierzęta: psy oraz koty. Prasa amerykańska coraz częściej donosi o przypadkach ataku kojotów na mniejsze ssaki.

Mimo, iż zagrożenie związane z atakiem kojotów na naszych czworonożnych przyjaciół jest w Polsce niemal zerowe, w dalszym ciągu powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwa i nie pozostawiać ich nocą poza domem. Konsekwencje mogą być nieodwracalne.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/FOX 11 Los Angeles

Tagi: Kot Nagranie