Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kot wylądował w domu z "małymi diabłami", nie miał dokąd uciec. Wszystkiemu przyglądała się właścicielka
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 24.11.2023 10:09

Kot wylądował w domu z "małymi diabłami", nie miał dokąd uciec. Wszystkiemu przyglądała się właścicielka

Przyjaźń międzygatunkowa
Przyjaźń międzygatunkowa, źródło: youtube.com/@TheDodo

Rodzeństwo bywają często konfliktowe i pełne nieporozumień, dlatego nierzadko między braćmi i siostrami dochodzi do ostrzejszej wymiany zdań czy nawet rękoczynów. Czy w świecie zwierząt jest podobnie? Jimmy jest kocurem o dość nietypowym rodzeństwie. Mruczek mieszka z piątką ponadprzeciętnie psotnych istot, należących do innego gatunku niż on. Razem zwierzaki tworzą stado, przy którym nie sposób się nudzić. 

Kocha koty i fretki. Znalazła w swoim domu miejsce na obie miłości

Fretki domowe są bardzo aktywnymi, ciekawskimi i towarzyskim zwierzakami. Jeżeli drapieżniki wywodzące się z rodziny łasicowatych są od początku wychowywane ze zwierzętami należącymi do innych gatunków, to zazwyczaj szybko zaczynają traktować je jak członków własnego stada. Co prawda niektóre osobniki okazują się być zamknięte na międzygatunkowe znajomości, jednak zdarza się to stosunkowo rzadko.

Camila jest szczęśliwą właścicielką długowłosego kota o imieniu Jimmy oraz pięciu fretek. Wszystkie zwierzaki żyją ze sobą w zgodzie, a przynajmniej przez większość czasu. Nietypowe stado chętnie spędza razem czas. To zasługa umiejętnie przeprowadzonej socjalizacji i uważnej obserwacji zachowania wszystkich domowych zwierzaków.

khjiuou.JPG
Fretki chętnie towarzyszą kotu w codziennym patrolowaniu domu, źródło: youtube.com/@TheDodo
Z hodowli uciekł wąż, jego jad może zabić w pół godziny. Policja ostrzega okolicznych mieszkańców

Fretki są wpatrzone w kota jak w obrazek

Jak na prawdziwe rodzeństwo przystało, częścią codzienności zwierzaków są małe sprzeczki i potyczki. Jimmy raz na jakiś czas musi przypomnieć rozbrykanym fretkom, kto jest numerem jeden. Jednak wszystko dzieje się w granicach rozsądku. 

Zrzut ekranu 2023-11-24 095503.png
Ciągłe towarzystwo skocznych fretek potrafi być wyczerpujące. źródło: youtube.com/@TheDodo

Łasicowate stworki nie mają najmniejszych oporów przed zaczepianiem kota i prowokowaniem go do przepychanek. Kiedy kot uznaje, że niewyczerpane pokłady cierpliwości kurczą się w zastraszającym tempie, a jego przyszywane rodzeństwo zaczyna przesadzać, szybko przywołuje je do porządku. Robi to w sposób delikatny, ale stanowczy. 

Warto dodać, że przez większość czasu wszystkie zwierzęta żyją ze sobą w zgodzie. Fretki chętnie podążają za kotem, traktując go jak swojego przywódcę. 

Fretki zawsze mają sto pomysłów na minutę

Camila nie ukrywa, że jej pupile są wyjątkowo psotne. Powinien o tym pamiętać każdy, kto zastanawia się nad posiadaniem fretki. Nie ma co ukrywać: to zwierzaki, przy których ciągle trzeba mieć oczy szeroko otwarte. W przeciwnym wypadku pupil może porządnie nabroić i niechcący wyrządzić sobie krzywdę.

Jedną z ulubionych rozrywek stadka Camili, poza zaczepianiem Jimmy'ego, jest podkradanie różnych rzeczy. Kobieta nie raz znajdowała w dziwnych miejscach elementy swojej garderoby oraz drobne rzeczy codziennego użytku. Z całą pewnością adopcja bądź kupno fretki nie jest dobrym pomysłem w przypadku osób ceniących sobie ciszę i spokój, niemniej zwierzęta te z pewnością przypadną do gustu ludziom pełnym energii, cierpliwości oraz wyrozumiałości. 

khjki8.JPG
Podkradanie rzeczy to jedna z ulubionych zabaw fretek, źródło: youtube.com/@TheDodo
jhhg.JPG
Fretki uwielbiają czas spędzany w towarzystwie, źródło: youtube.com/@TheDodo

Źródło: thedodo.com, kar-ma.pl