Swiatzwierzat.pl
tiktok/french75vintage

tiktok/french75vintage

Kot nie odstępuje ojca swojej pani na krok. Dodaje mu otuchy podczas trudnych chwil

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kelly Nugent regularnie publikuje krótkie filmiki na swoim profilu na TikToku. Głównymi bohaterami nagrań są przede wszystkim jest tata oraz rudy kociak o wyjątkowo unikalnym imieniu - Sweet Potato (Słodki Ziemniaczek). Kobieta opowiedziała, dlaczego w ostatnim czasie starszy mężczyzna zajął pozycję ulubionego członka rodziny w sercu jej pupila.

Za każdym człowiekiem kryje się historia, której nie znamy. Pewna użytkowniczka aplikacji TikTok postanowiła podzielić się opowieścią dotyczącą swojej rodziny i ukazać, że niekiedy największe wsparcie w trudnej sytuacji życiowej może okazać nam czworonożny przyjaciel.

Kobieta wprowadziła się z kotem do domu ojca

Kelly Nugent na co dzień mieszka razem ze Słodkim Ziemniaczkiem w słonecznej Florydzie, lecz wraz z początkiem 2021 roku zadomowiła się w Nowego Jorku, gdzie przebywa jej tata. Powodem nieplanowanej przeprowadzki było pogorszenie zdrowia mężczyzny.

Jak się niestety okazało, u ojca Kelly zdiagnozowano nowotwór szpiku kostnego. Kobieta była bardzo zaniepokojona i nie wybaczyłaby sobie, gdyby w tej sytuacji nie była u boku swojego rodzica. Bez zbędnego zastanawiania się zapakowała Ziemniaczka do transportera i wyruszyła na przejażdżkę do Wielkiego Jabłka.

- Zaczął mieć naprawdę trudności z poruszaniem się i robieniem różnych rzeczy, a podczas leczenia potrzebował całodobowej opieki - powiedziała Nugent w rozmowie z The Dodo. - Mój tata jest moim najlepszym przyjacielem i zdałam sobie sprawę, że po prostu muszę z nim być - dodaje.

Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak z ważnym apelem do fanów. Zachęca do walki o prawa zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Przyjaciele na dobre i na złe

Wkrótce po przeprowadzce Kelly zauważyła, że rudy kocurek zapałał wielkim uczuciem do chorego mężczyzny. Słodki Ziemniaczek okazał się być dla niego najlepszym wsparciem emocjonalnym w tych niepewnych czasach. Instynktownie wie, kiedy najlepiej ułożyć się na kolanach swojego nowego pana, czy zamruczeć mu wprost do ucha.

- To najsłodszy kot na ziemi - wyjaśnił Nugent. - On po prostu kocha wszystkich i chce przebywać wśród ludzi. Ma psią osobowość.

Kelly zaczęła dokumentować rozczulające momenty z udziałem mruczka i starszego mężczyzny, a następnie publikować je na mediach społecznościowych. Gdyby nie napisy dodane do filmów, zapewne niewielu widzów zorientowało się, że za słodkimi scenami kryje się codzienna walka z chorobą oraz uczucie niepokoju.

Na szczęście Kelly powiadomiła, że personel medyczny zajmujący się jej tatą są pełni nadziei na to, że uda mu się pokonać raka. Czuje się dobrze i wkrótce czeka go zabieg chirurgiczny, który może ostatecznie wyeliminować zagrożenie w jego organizmie.

Mamy nieodparte wrażenie, że do poprawy zdrowia mężczyzny przyczynił się jego nowy przyjaciel! Sami zobaczcie, jak wspaniale stara się dodać otuchy swojemu opiekunowi.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >