Swiatzwierzat.pl
Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

pixabay/Fallen-Angel

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

O tym, jak mocno wytężone zmysły mają niektóre zwierzęta, przekonali się właściciele tego kota. Zachowanie zwierzaka mocno ich zaniepokoiło i postanowili zbadać jego przyczynę. Wtedy okazało się, że mruczek przyczynił się do uratowania im życia!

Właściciele kota mocno zdziwili się, że ich pupil wciąż drapie i gryzie dywan położony na podłodze w pokoju, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie zachowywał się w ten sposób. Gdy wytężyli słuch, usłyszeli, że spod paneli dochodzi niepokojący dźwięk.

Kot słyszał dźwięk wydobywający się spod podłogi

Opiekunka kota zwróciła uwagę, że od jakiegoś czasu zwierzak leży na dywanie, drapie go i gryzie. Zaniepokoiło ją to, ponieważ nigdy wcześniej nie zachowywał się w ten sposób. Zaalarmowana postanowiła wezwać Seana Evensa, który jest hydraulikiem i inżynierem gazowym, by upewnić się, że nie dzieje się nic złego. Podczas rozmowy telefonicznej wyjawiła, że spod podłogi wydobywa się tajemniczy dźwięk.

W związku z tym, że mężczyzna pracuje w swoim zawodzie od lat, od razu po przekroczeniu progu wyczuł, że w powietrzu unosi się zapach gazu. Po chwili był już pewny, że gdzieś znajduje się jego wyciek.

Sekcja

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

CZYTAJ DALEJ

Mruczek uratował życie swojej opiekunce

Kiedy opiekunka kota pokazała Evans'owi miejsce, w którym tak nietypowo zachowywał się jej kot, mężczyzna postanowił, że sprawdzanie instalacji gazowej zacznie właśnie w tym obszarze. Choć na początku nic na to nie wskazywało, gdy podniósł dywan, nie miał wątpliwości, że również słyszy odgłos charakterystyczny dla wyciekającego gazu.

Doskonale wiedział, że nie ma na co dłużej czekać i zdjął panele podłogowe. Jak się okazało, w rurze przebiegającej dokładnie w tym miejscu znajdowała się niewielka dziura. Na szczęście naprawa nie zajęła mu dużo czasu.

- Myślę, że muszę go zatrudnić! - podsumował krótko reakcje kota Sean, kiedy uporał się z naprawą awarii.

Specjalista wyznał również, że gdyby problem nie został naprawiony na czas, a opiekunka odpaliłaby choćby świeczkę, mogłoby dojść do poważnej eksplozji. Tak więc dzięki swojemu wrażliwemu noskowi kot został okrzyknięty prawdziwym bohaterem!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

Źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >