Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.01.2023 10:35

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie
pixabay/Fallen-Angel

O tym, jak mocno wytężone zmysły mają niektóre zwierzęta, przekonali się właściciele tego kota. Zachowanie zwierzaka mocno ich zaniepokoiło i postanowili zbadać jego przyczynę. Wtedy okazało się, że mruczek przyczynił się do uratowania im życia!

Właściciele kota mocno zdziwili się, że ich pupil wciąż drapie i gryzie dywan położony na podłodze w pokoju, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie zachowywał się w ten sposób. Gdy wytężyli słuch, usłyszeli, że spod paneli dochodzi niepokojący dźwięk.

Kot słyszał dźwięk wydobywający się spod podłogi

Opiekunka kota zwróciła uwagę, że od jakiegoś czasu zwierzak leży na dywanie, drapie go i gryzie. Zaniepokoiło ją to, ponieważ nigdy wcześniej nie zachowywał się w ten sposób. Zaalarmowana postanowiła wezwać Seana Evensa, który jest hydraulikiem i inżynierem gazowym, by upewnić się, że nie dzieje się nic złego. Podczas rozmowy telefonicznej wyjawiła, że spod podłogi wydobywa się tajemniczy dźwięk.

W związku z tym, że mężczyzna pracuje w swoim zawodzie od lat, od razu po przekroczeniu progu wyczuł, że w powietrzu unosi się zapach gazu. Po chwili był już pewny, że gdzieś znajduje się jego wyciek.

Mruczek uratował życie swojej opiekunce

Kiedy opiekunka kota pokazała Evans'owi miejsce, w którym tak nietypowo zachowywał się jej kot, mężczyzna postanowił, że sprawdzanie instalacji gazowej zacznie właśnie w tym obszarze. Choć na początku nic na to nie wskazywało, gdy podniósł dywan, nie miał wątpliwości, że również słyszy odgłos charakterystyczny dla wyciekającego gazu.

Doskonale wiedział, że nie ma na co dłużej czekać i zdjął panele podłogowe. Jak się okazało, w rurze przebiegającej dokładnie w tym miejscu znajdowała się niewielka dziura. Na szczęście naprawa nie zajęła mu dużo czasu.

- Myślę, że muszę go zatrudnić! - podsumował krótko reakcje kota Sean, kiedy uporał się z naprawą awarii.

Specjalista wyznał również, że gdyby problem nie został naprawiony na czas, a opiekunka odpaliłaby choćby świeczkę, mogłoby dojść do poważnej eksplozji. Tak więc dzięki swojemu wrażliwemu noskowi kot został okrzyknięty prawdziwym bohaterem!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.co.uk

Tagi: Kot