Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot bierze ich na litość, błagając o jedzenie. Wszystko by się udało, gdyby nie ten przeklęty plakat
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 03.09.2023 13:52

Kot bierze ich na litość, błagając o jedzenie. Wszystko by się udało, gdyby nie ten przeklęty plakat

Kot
Kot, źródło: reddit.com @nswpolice

Miłość do jedzenia, charakteryzująca niektóre czworonogi przekracza wszelkie granice. Właściciele najbardziej sprytnych zwierząt, cieszących się ponadprzeciętnym apetytem, często nie są w stanie upilnować swoich podopiecznych. Zdarza się, że cecha ta prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Niektóre dolegliwości pojawiają się nagle, jakby znikąd. Z kolei na nadmierną masę ciała łakome czworonogi pracują całymi miesiącami. Pewien rudy kocur o imieniu Dynamo wykazał się wyjątkową kreatywnością w pozyskiwaniu dodatkowych kąsków. W związku z tym, jego właściciele zmuszeni byli do podjęcia niecodziennych działań. 

Rudy kocur błąkał się po okolicy. Prosił o jedzenie

Po jednym z osiedli, znajdujących się na obrzeżach miasta, regularnie błąkał się rudy kocur. Czworonóg nie miał oporów przed zaczepianiem przypadkowych przechodniów, którzy byli dla niego zupełnie obcymi ludźmi. Zwierzak skutecznie zwracał na siebie uwagę i potrafił jasno zakomunikować, czego oczekuje

Celem czworonoga było żebranie o jedzenie. W swoich działaniach był zaskakująco skuteczny. Praktycznie zawsze udawało mu się napełnić brzuch różnego rodzaju smakołykami. Zdecydowanie nie wyglądał na niedożywionego. Wręcz przeciwnie. Rudy mruczek wydawał się mieć nieco więcej tkanki tłuszczowej, niż powinien. Jednak wielu ludzi nie było w stanie odmówić jego prośbom i czworonóg regularnie dostawał to, czego oczekiwał. 

Zaczął się sezon hańby. Wielka rzeź delfinów trwa, przybrzeżne wody zmienią się w krwistoczerwoną falę

Okazało się, że kot jest wyłudzaczem

Rudy kot, regularnie proszący obcych ludzi o jedzenie, okazał się być zwierzakiem, który ma zapewnione wszystkie potrzeby. Czworonożny wyłudzacz ma na imię Dynamo. Mieszka razem z kochającymi i troskliwymi opiekunami. Co więcej, właścicielka kocura przyznała, że każdego dnia własnoręcznie przygotowuje mu jedzenie: “Codziennie gotuję mu na parze dania, w których znajdują się takie przysmaki jak łosoś”. Dynamo może liczyć na trzy posiłki dziennie. Jednak jak się okazuje, jego zdaniem nie jest to wystraczająca liczba.

Rudzielec postanowił samodzielnie rozwiązać konflikt związany z regulowanymi porcjami jedzenia. Nauczył się żebrać o przekąski od obcych ludzi. Umiejętność tą opanował tak dobrze, że z dnia na dzień zaczął przybierać na wadze. Jego właściciele wiedzieli, że muszą coś z tym zrobić. Otyłość wiąże się z podwyższonym ryzykiem różnych chorób. 

Opiekunowie Dynamo rozwiesili nietypowe ogłoszenia

Właściciele Dynamo, zaniepokojeni zbyt wysoką masą ciała swojego pupila, postanowili wdrożyć w życie nietypowe rozwiązanie. Liczyli na to, że uda im się przechytrzyć czworonoga. Przygotowali ogłoszenie, którego treść mówiła: Rudy kocur to włochaty oszust, który będzie udawał, że umiera z głodu, podczas gdy prowadzi dostatnie życie”. 

Opiekunowie kota poprosili przechodniów o to, aby ignorowali prośby kota o dokarmienie go. Swoją decyzję uargumentowali troską o zdrowie pupila. 

Ogłoszenie stało się hitem nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale również na mediach społecznościowych. Wielu internautów przyznaje, że też borykają się z nadmiernym apetytem swoich pupili. 

4.jpg
Źródło: reddit.com @nswpolice

Źródło: reddit.com, .lastampa.it