Swiatzwierzat.pl
Czarno-biały kot ze stacji

instagram/dcim.ru

Każdej nocy o 22:40 na stacji zjawia się tajemniczy kot. Na pewno nie zgadniesz, dlaczego

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Czarno-biały kot od kilku lat pojawia się o regularnej porze na stacji w pewnym rosyjskim miasteczku. Fotograf, który go dostrzegł, nie mógł wyjść z podziwu. Zastanawiając się nad tym, skąd zwierzę pojawiło się między pociągami, spytał okoli

Ponoć każde małe miasteczko trzyma w ukryciu własną, mroczną tajemnicę. Niewątpliwie każda lokalizacja, w której dotąd nie postanęła stopa dociekliwego wędrowca, może  skrywać swoista zagadka. Biorąc pod uwagę naturalną ludzką ciekawość, nie powinno nas wcale dziwić, że co poniektórzy śmiałkowie przyjmują wyzwanie i postanawiają dociekać prawdy.

Kot czekający każdej nocy na stacji

Dmitry Markov jest rosyjskim fotografem, który pewnego razu znalazł się w miejscowości Stara Russa. To średniej wielkości mieścina w obwodzie nowogrodzkim, która swoją powierzchnią nie przekracza 19 kilometrów kwadratowych. 

Z pozoru mogłoby się wydawać, że Stara Russa nie różni się niczym od pozostałych rosyjskich miast. Jednakże okazuje się, że zamieszkuje je tajemnicze zwierzę, które można spotkać każdej nocy o 22:40 przy stacji kolejowej.

Owym stworzeniem jest czarno-biały kot nazywany przez mieszkańców Feliks. Mruczek codziennie bez wyjątku zjawia się tuż obok torów, na których stoją pociągi i wygląda, jakby na coś czekał.

Niewyjaśnione przyczyny, dla których kot tak kurczowo trzyma się swojej wypracowanej rutyny, zaciekawiły podróżującego fotografa. Markov zaczął pytać ludzi w okolicy, dla których widok Feliksa nie był niczym nowym. Gdy poznał prawdę, postanowił uwiecznić fascynującego zwierzaka na jednej ze swoich fotografii.

Punktualny smakosz

Feliks jest wyjątkowo inteligentnym zwierzakiem. Nie wierzycie? Okazuje się, że mruczek nauczył się, że codziennie około godziny 22:40 na stacji w Stara Russa zatrzymuje się pasażerski pociąg relacji Moskwa – Psków, a prowadzi go konduktor o wielkim sercu do zwierząt.

Kociak każdej nocy skrada się w okolice stacji, aby wyłudzić od zaprzyjaźnionych członków załogi pociągu ulubione przysmaki! Podobno wszyscy konduktorzy doskonale znają Feliksa i nie przegapią okazji, by rzucić mu smakowity kąsek przez uchylone okno. Wyuczony mruczek ma zatem świetny powód, żeby na stałe osiedlić się w okolicy stacji. W końcu nic nie smakuje lepiej, niż przekąska późną porą!

Czy udało Wam się odgadnąć powód zagadkowego pojawiania się Feliksa na stacji? Mamy nadzieję, że osoby pasjonujące się kryminałami nie miały z tym najmniejszego problemu. 

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: instagram

Podobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >