Swiatzwierzat.pl
Psy na torach

facebook/Denis Malafiejew

Pies czuwa przy suczce, która nie może wstać z torów. Gdy nadjeżdża pociąg, dzieje się niemożliwe

8 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Suczka od dwóch dni nie była w stanie podnieść się z torów. Wierny towarzysz niedoli przez cały czas nie odstępował jej nawet na krok, osłaniając własnym ciałem. Kiedy kamerzysta zbliżył się, aby pomóc zwierzętom, niespodziewanie nadj

Suczka doznała poważnych obrażeń podczas przeprawy przez tory kolejowe. Upadła na bok i nie potrafiła dźwignąć się z powrotem na nogi. Towarzyszył jej drugi pies, który nie potrafił zostawić swojej przyjaciółki na pastwę losu. Aby jej pomóc, sam wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo. 

Ranna suczka nie mogła uciec przed nadjeżdżającym pociągiem

We wsi Cegłowka na ukraińskim Zakarpaciu na torach kolejowych leżały dwa psy. Jeden z nich był ciężko ranny, dlatego nie mógł dłużej iść przed siebie. Skulił się pośrodku torów, modląc się w duchu o to, aby żaden pociąg nie nadjechał w ich stronę.

Drugie zwierzę nie mogło opuścić rannej suczki, dlatego wiernie pozostało przy jej boku. Pies zbliżył się do niej i własnym ciałem osłaniał ją przed wszelkim niebezpieczeństwem. Jednakże gdy nadjechał pociąg, sprawy przybrały niespodziewany obrót.

Denis Malafiejew, autor filmu, który poruszył serca tysięcy internautów, przypadkiem zobaczył ten niesamowicie przykry widok. Od razu rzucił się z pomocą, lecz lojalny pies nie pozwolił mu się zbliżyć do swojej przyjaciółki.

Pociąg był już zaledwie kilka metrów od zwierząt, dlatego Denis odsunął się na bok i błagał, aby nie doszło do najgorszego. Nie powstrzymało go to jednak przed wyciągnięciem telefonu i nagraniem szokującego incydentu. 

Szlachetne zachowanie psa wyciska łzy z oczu

Kiedy zwierzęta oraz nadjeżdżający pociąg dzieliły już wyłącznie centymetry, pies rzucił się na grzbiet suczki i przykrył ją własnym ciałem. W ten sposób oba pupile skuliły się wystarczająco nisko na torach, aby uniknąć śmiertelnego wypadku.

- Kilka prób zabrania zwierzęcia z torów, okazały się bezowocne, gdyż pies na wszelkie sposoby bronił jej przed nami! W pewnym momencie zauważyłem pociąg i stanąłem obok siebie. Usłyszawszy sygnał maszynisty, pies podszedł do suki, przytulił się i położył obok niej. Zwierzęta opuściły głowy i pociąg przejechał. Chłopaki, pies robił tak przez dwa dni z rzędu! - napisał Denis Malafiejew pod filmem.

Na szczęście po kolejnych próbach zbliżenia się do czworonogów, ostatecznie udało się uratować parę psów. Nierozłączni przyjaciele zostali przetransportowani do pobliskiego schroniska, gdzie otrzymały pomoc medyczną i bezpieczne schronienie. 

To niewiarygodne, że te psy, nie zważając na przejeżdżające pociągi i śmiertelne niebezpieczeństwo przez dwie doby tkwiły na torach i nie dały do siebie podejść. Ich wzruszające zachowanie jest dowodem na to, że lojalność i miłość psa jest bezgraniczna. 

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

źródło: podaj.to

Tagi:

NagranieSuczkaŚwiatPies

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >