Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dziewczynka trzymała w ramionach swojego umierającego kota. Śpiewała mu ostatnią piosenkę
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 12.01.2020 17:55

Dziewczynka trzymała w ramionach swojego umierającego kota. Śpiewała mu ostatnią piosenkę

kot
youtube.com – fot. screen Diy VIRAL

Kot umierał na rękach dziewczynki, która go bardzo kochała. Nie potrafiła zrozumieć, że jej ukochanego przyjaciela zaraz nie będzie. Postanowiła ostatni raz pokazać mu, że jest najwspanialszy na świecie.

Odejście najlepszego przyjaciela jest zawsze niezwykle bolesne. Śmierć osoby z rodziny, kogoś bliskiego, a także zwierzaka wiąże się z poczuciem niezrozumiałej pustki. Przez długi czas nie rozumiesz, że tego kogoś już nie ma, mimo że wydaje się to abstrakcją — tak po prostu jest.

Kot umierał na rękach dziewczynki

Kotek o imieniu Bailey był ciężko chory na nefropatię. Mama dziecka wiedziała, że są to ich ostatnie wspólne chwile, bo kotek był w ciężkim stanie. Abby postanowiła zaśpiewać mu piosenkę, która podniesie go na duchu.

Trzymała go na rękach i śpiewała piosenkę, która przepełniona była wyrazami miłości, tego ile dla niej znaczy i zapewnień o wiecznej pamięci. Ta piosenka była ostatnią zaśpiewaną przez Abby dla Baileya, który następnego dnia odszedł. Złamał serce dziecka i całej rodziny, która po jego odejściu została zasypana listami z wyrazami współczucia.

Ile lat żyją koty?

Według badań średnia długość życia kota to 16 lat. Najstarszy kot żył 34 lata. Na przebieg starzenia się kotów ma wpływ wiele czynników:

 • cechy dziedziczne
 • żywienie
 • utrzymanie
 • towarzyszące choroby
 • czynniki zewnętrzne (urazy, pasożyty)
 • niewydolność narządów wewnętrznych
 • procesy nowotworowe

Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, ponieważ procesy starzenia mogą uaktywnić się u kotów już w wieku 7 lat, a u innych w wieku 12.

Aby wykryć pierwsze procesy starzenia, powinno się kontrolować kota powyżej 7 roku życia w zakresie stanu zdrowia, prawidłowej diety i wczesnego rozpoznania objawów chorobowych. Warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii i zaczerpnąć wiedzy na temat pierwszych znaków starzenia u kota.

Zobacz wideo:

ZOBACZ TEŻ:

 1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
 2. Ten owczarek niemiecki potrafi potrafi korzystać z toalety. Jego właściciel wszystko nagrał
 3. Ciało jelenia całe pokryte jest w guzach. Fotografia dzikiego zwierzęcia poruszyła tysiące ludzi
 4. Kotka czekała pod kliniką godzinami, ludzie nie chcieli jej wpuścić. Potrzebowała pomocy
 5. 6 największych ras kotów na świecie. Numer 3 przebija wszelkie granice

Źródło: tweetcat.net, royalcanin.pl