Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Koszmarne sceny w ośrodku dla bezdomnych. Tak znęcali się nad kotami. Te, które przeżyły, trzeba uśpić
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 20.09.2023 13:16

Koszmarne sceny w ośrodku dla bezdomnych. Tak znęcali się nad kotami. Te, które przeżyły, trzeba uśpić

Interwencja policji w sprawie znęcania się nad zwierzętami
Interwencja policji w sprawie znęcania się nad zwierzętami, źródło: pexels.com/尾 賀, Pawel Wodzynski/East News

Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w ośrodku dla osób bezdomnych w Błońsku. Na miejscu okazało się, że dwóch pensjonariuszy znęcało się nad bezdomnymi kotami, w wyniku czego jedno z trzech zwierząt straciło życie, a dwa są w stanie krytycznym. Szczegóły tego zdarzenia są porażające.

Bestialskie sceny w ośrodku dla osób bezdomnych

Ostatni tygodnie obfitują w wydarzenia z kraju związane z cierpieniem niewinnych istot. W zeszłym tygodniu głośno było o dzieciach katujących rannego ptaka, jednak jak się okazuje w rękach oprawców znalazły się też inne zwierzęta. 

14 września bieżącego roku w godzinach popołudniowych, do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie informujące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w ośrodku dla bezdomnych w Błońsku. Dyżurujący funkcjonariusze policji natychmiast udali się pod wskazany adres. 

Ze zgłoszenia wynikało, że trzech pensjonariuszy miało znęcać się nad zwierzętami - informuje zastępca oficera prasowego, st. sierż. Krystian Kowala.

Zbliżył się do ludzi, choć spotkany szybko zmyka. Dzikie zwierzę nie ukrywało, że potrzebuje pomocy

Dwóch pensjonariuszy ośrodka dla bezdomnych znęcało się nad kotami. Jeden nie przeżył

Po czynnościach przeprowadzonych na miejscu zdarzenia przedstawiciele prawa ustalili, że dwóch pensjonariuszy ośrodka dla bezdomnych, 24 i 52-letni mężczyźni, bestialsko potraktowali trzy koty

cat-621612_1280.jpg
Bezdomni znęcali się nad zwierzętami. Jeden z kotów nie żyje. pixabay/donbalon

Mężczyźni wyciągali ciała czworonogów, ciągnąc za łapy w przeciwne strony oraz wkładali zwierzęta w szprychy kół wózka inwalidzkiego. Policja została wezwana przez pracowników ośrodka, pod którego opieką byli oprawcy zwierząt: 

W takiej sytuacji musieliśmy podjąć radykalne kroki. Coś takiego nie powinno się wydarzyć i nie ma naszej zgody na podobne zachowania.

W wyniku działań oprawców należało uśpić pozostałe zwierzęta

Według zeznań świadków, potwierdzonych dowodami, oprawcy uśmiercili jedno zwierzę, a dwa w wyniku podjętych przez nich czynności były w stanie krytycznym. 

Starszy sierżant Krystian Kowala z policji w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Według przepisów prawa, za czyny które popełnili, grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Następnie funkcjonariusz policji dodaje: 

Dwa ranne koty zostały przekazane pod opiekę weterynarzy. Ich stan jest jednak bardzo ciężki.

Po badaniach okazało się, że dwa czworonogi, które przeżyły katusze, mają liczne obrażenia wewnętrzne, w tym miednicy oraz jelit. Dlatego lekarze weterynarii podjęli decyzję o eutanazji skatowanych kotów. To jedyne rozwiązanie, które mogło ulżyć im w cierpieniach

Źródło: gloswielkopolski.pl, poznan.tvp.pl, radiopoznan.fm