Swiatzwierzat.pl
Toaleta

unsplash/Point3D Commercial Imaging Ltd

Korzystał z toalety w mieszkaniu, na plecy spadł mu wąż. "Kiepsko wybrał moment"

23 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Członkowie fundacji Epicrates, która zajmuje się pomocą zwierzętom egzotycznym, zostali wezwani do przedziwnej interwencji. Okazuje się, że w jednym z mieszkań wąż wypadł z kratki wentylacyjnej, po czym spadł na plecy mężczyzny, który akurat korzystał z toalety.

Lubelska fundacja Epicrates ma ma na swoim koncie setki uratowanych zwierząt i wiele interwencji, które z powodu swojej nietypowości, a czasem i absurdalności, stały się gorącymi tematami krajowych wiadomości. Również tym razem eksperci nie omieszkali podzielić się z internautami szczegółami incydentu w toalecie, gdzie zjawił się nieproszony gość.

Zaskoczenie podczas porannej toalety, na plecy mężczyzny spadł wąż

We wtorek, 19 lipca w jednym z mieszkań przy ul. Bursztynowej w Lublinie doszło do kuriozalnej sytuacji. Właściciel mieszkania poszedł za potrzebą do toalety. Gdy usiadł na sedesie, niespodziewanie w kratki wentylacyjnej na jego plecy wypadł wąż.

Choć cała sytuacja wydaje się komiczna, mężczyźnie z pewnością nie było do śmiechu. Natychmiast wezwał specjalistów zajmujących się odławianiem gadów.

Porzucone kociątko

Trzy małe kotki porzucone pod sklepami spożywczymi. Sprawca zostawił nietypową wiadomość

CZYTAJ DALEJ

Nieproszony gość w toalecie pochwycony

Zdaniem ekspertów z fundacji Epicrates, wąż, który przestraszył mężczyznę korzystającego z toalety, to najprawdopodobniej wąż mahoniowy (Boaedon capensis), jednak niewykluczone, że to Boaedon fuliginosus. Ich podstawą pożywienia są gryzonie oraz jaszczurki.

- Dokładne oznaczenie wymaga policzenia rzędów łusek, ale w tej chwili to najmniej istotne bo nie stanowi on żadnego zagrożenia (nie jest jadowity) a nadto nie chcemy dodatkowo stresować malucha – wycieczka kanałami wentylacyjnymi i wizyta w WC to wystarczająca doza wrażeń dla tego niewielkiego wężyka jak na jeden dzień - poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bartłomiej Gorzkowski z fundacji Epicrates w rozmowie z "Radio Lublin" powiedział, że schwytany osobnik ma kilka, najwyżej kilkanaście miesięcy, więc bez problemu był w stanie przecisnąć się przez klatkę wentylacyjną.

- Na pierwszy rzut okaz wydaje się w dobrej kondycji, nie jest wychudzony, więc nie sądzę, aby długo się błąkał w przewodach - wyjaśnia i dodaje. - Wąż mahoniowy akurat w świetle prawa jest tak, jak chomik – można go mieć, nie podlega ochronie ani Konwencją Waszyngtońską, nie wymaga rejestracji.

W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał - ani gad, ani człowiek, choć nie można wykluczyć możliwości wystąpienia traumy w obu przypadkach. Gad czeka na swojego właściciela w lubelskim Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Metalurgicznej 5.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: Fundacja Epicrates

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >