Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Komunikat policji z ostatniej chwili. Oprawca zwierząt jest na wolności
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 10.10.2021 02:00

Komunikat policji z ostatniej chwili. Oprawca zwierząt jest na wolności

Komunikat policji
unsplash/Dawid Sokołowski

Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach zwraca się z pilną prośbą do wszystkich Polaków. W ostatnim czasie doszło do serii tragicznych zdarzeń okaleczenia psów. Służby proszą o pomoc w identyfikacji nieznanego sprawcy.

Jak zaznaczono w komunikacie, przypadki drastyczne znęcania się nad zwierzętami miały miejsce na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk. Zwyrodnialec pozostający na wolności krzywdzi czworonogi, pozbawiając ich palców.

"Pomóżcie nam odnaleźć sprawcę okaleczeń zwierząt"

Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach potwierdziła, że w sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pupili funkcjonariusze dążą do jak najszybszego aresztowania sprawcy.

- Bestialstwo z jakim psiaki zostały potraktowane nie może pozostać bez odzewu, dlatego jeśli masz jakąkolwiek wiedzę na temat tych zdarzeń prosimy skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach - czytamy na głównej stronie policji.

Informacje proszę przekazywać pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub za pośrednictwem maila na adres [email protected].

Jeśli zaś chodzi o poszkodowane zwierzęta, na chwilę obecną poddawane są leczeniu. Funkcjonariusze prawa zapewniają, że znalazły spokojne domy, gdzie mogą bezpiecznie przebywać. Źródło: policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!