Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kocie łobuziaki chciały złowić rybkę. Finał mógł być tylko jeden
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.08.2021 02:00

Kocie łobuziaki chciały złowić rybkę. Finał mógł być tylko jeden

Rudzielce
instagram/studio_singa

Właściciel kociej hodowli postanowił zafundować swoim podopiecznym niezwykłą atrakcję. Umieszczając w wannie elektroniczną zabawkę w kształcie ryby, zapewnił im zabawę niczym na prawdziwej łódce wędkarskiej. Zafascynowane futrzaki zbliżyły się do samej krawędzi. Jak myślicie, co mogło pójść nie tak?

Istnieje przekonanie, iż ulubionym przysmakiem kotów są ryby. Zwierzęta te ponoć potrafią je nawet samodzielnie łowić przy pomocy ostrych pazurów. Związane jest to z ich instynktem łowieckim, który skłania je do polowania na mniejsze przedmioty i zwierzęta pozostające w ruchu.

To musiało się tak skończyć

Nagranie przedstawia uroczą scenę. Banda rudych kociaków o krótkich nóżkach ustawiła się wokół wanny, nie mogąc oderwać wzroku od imitacji ryby. Jeden z nich okazał się prawdziwym śmiałkiem, gdyż postanowił zejść o stopień niżej.

Niestety, kociak przypłacił swoją ciekawość kąpielą w wannie. Jeden niefortunny krok wystarczył, by w ciągu sekundy poślizgnął się na krawędzi i wpadł do wody po same uszy. Co w tym czasie zrobili jego kumple? Myślicie, że wyciągnęli do niego pomocną łapę? A skądże! Zwyczajnie zwiali.

Chociaż próba złapania rybki zakończyła się niepowodzeniem, ostatecznie kociakowi nic się nie stało. Jak widać na końcówce filmu, wkrótce potem mokry rudzielec został wyciągnięty z kąpieli. Oby to była nauczka na przyszłość!

Zabawne wideo nagrał właściciel zwierzaków. Klip szybko stał się hitem w sieci i na obecną chwilę liczba wyświetleń przekracza 4,5 mln odsłon.

Skąd się wzięły koty o krótkich kończynach?

Większość zwierzaków widocznych na filmie należy do stosunkowo młodej rasy kotów munchkin, której przedstawiciele charakteryzują się wyjątkowo krótkimi kończynami. Pierwsze wzmianki na temat tych mruczków odnotowano w 1944 roku, lecz pzez blisko 40 lat uważano, że zwierzęta te wyginęły.

Przełom w hodowli munchkinów nastał w 1983 roku, gdy pewna mieszkanka Luizjany natknęła się na dwie krótkonożne kotki w ciąży. Bezdomne zwierzęta momentalnie skradły jej serce. Co ciekawe, munchkiny zawdzięczają swoją nazwę niewielkich rozmiarów stworkom z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Wkrótce potem potomstwo dwóch kotek zaczęło się rozmnażać, doprowadzając do gwałtownego wzrostu populacji munchkinów. Warto dodać, że badania przeprowadzone w latach 90 wykazały, iż mutacja genu dominującego krótkonożność rasy wystąpiła naturalnie i spontanicznie.

Dziś koty tej rasy największą popularnością cieszą się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Francji. Jak widać na poniższym nagraniu, można je spotkać również w Japonii.

Zobacz nagrania:

Źrodło: soranews24.com, fera.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Kot Nagranie