Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka pociesza kociątko podczas pierwszej kąpieli. Nic słodszego dzisiaj już nie zobaczysz (WIDEO)
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.03.2021 01:00

Suczka pociesza kociątko podczas pierwszej kąpieli. Nic słodszego dzisiaj już nie zobaczysz (WIDEO)

Pies i kociątko
youtube/Caters Clips

Psy nie bez powodu są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Udomowione czworonogi są obdarzone ogromnymi pokładami empatii i wyrozumiałości, dlatego świetnie sprawdzają się w roli pocieszyciela i powiernika najskrytszych tajemnic. Co więcej, instynktownie wyczuwają, kiedy najbardziej potrzebujemy ich wsparcia i odpowiadają na nasze wezwania. 

Kociątko bało się zanurzyć w wodzie

Psy swoim zachowaniem niejednokrotnie udowodniły, że zasługują na szczególne miejsce w sercu opiekunów. Potrafią okazać olbrzymie wsparcie nie tylko ludziom, ale i innym zwierzakom, kiedy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. W przypadku maleńkiego mruczka, który został oddzielony od mamy, takim właśnie zdarzeniem była jego pierwsza kąpiel.

Kociątko zamieszkało w Lakeland w stanie Floryda wraz ze swoją rodziną zastępczą - państwem Vice, oraz 5-letnią suczką rasy bloodhound o imieniu Ruby, która została przez nim adoptowana. Stephanie, która pracuje jako technik weterynarii, oraz jej mąż Matthew wspólnie ratują bezdomne, porzucone oraz chore koty oraz psy. Dają im schronienie w prowadzonym przez siebie domu tymczasowym i dbają o to, by niczego im nie brakowało.

Maleńki mruczek w potrzebie nie mógł znaleźć się w lepszych rękach. Z początku jednak nie rozumiał, jak wielkie ma szczęście i z trwogą w oczach rozglądał się wokół siebie. Wciąż był niesamodzielny, brakowało mu mamy, a najbardziej bał się wtedy, gdy opiekunowie próbowali go wykąpać.

3 października 2019 roku przyszedł dzień pierwszej kąpieli zwierzątka. Kiedy kociak znalazł się w prowizorycznej wanience, był bardzo zdezorientowany i potrzebował pocieszenia. Ruby nie potrafiła zignorować pisków bezbronnego stworzonka, dlatego natychmiast popędziła mu na ratunek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Słodkie wideo chwyta za serce

Opiekunom zwierzaków udało się przyłapać je w wyjątkowej chwili, która wymagała uwiecznienia. Stephanie nie czekała ani chwili. Od razu chwyciła za telefon i nakręciła wideo, które jest w stanie rozczulić dosłownie każdego. 

Widzimy na nim, jak Ruby stoi na tylnych łapach i delikatnie poklepuje łapą kociątko po głowie. Wygląda jakby w ten sposób próbowała dodać maluszkowi otuchy i pokazać, że moczenie futerka wcale nie musi być traumatycznym doświadczeniem. Mruczek z pewnością odetchnął z ulgą, mając tak wspaniałego towarzysza podczas kąpieli. 

Ku zdumieniu właścicielki zwierząt, wideo zdobyło wielką popularność w sieci i zostało odtworzone już ponad 750 tysięcy razy! Zachowanie Ruby zdecydowanie poruszyło serca internautów. Co ciekawe, jest niezbitym dowodem na to, że zwierzęta są z natury empatycznymi stworzeniami, dlatego potrafią odczytać cudze emocje, a nawet współczuć. Trudno się więc dziwić, na pewno każdy miłośnik zwierząt uwielbia oglądać właśnie takie momenty. 

Jeśli jeszcze go nie widziałeś, to koniecznie nadrób zaległości. Gwarantujemy, że Ruby jednym prostym gestem roztopi także Twoje serce i wywoła szeroki uśmiech na twarzy. 

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Nagranie Pies