Swiatzwierzat.pl
Pies i kociątko

youtube/Caters Clips

Suczka pociesza kociątko podczas pierwszej kąpieli. Nic słodszego dzisiaj już nie zobaczysz (WIDEO)

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kilkutygodniowe kociątko znalazło się pod opieką małżeństwa prowadzącego dom tymczasowy dla potrzebujących zwierząt. Wystraszony mruczek był z początku nieufny i nie potrafił odnaleźć się w nowych warunkach, jednak z pomocą przyszła mu jego przyrodnia sio

Psy nie bez powodu są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Udomowione czworonogi są obdarzone ogromnymi pokładami empatii i wyrozumiałości, dlatego świetnie sprawdzają się w roli pocieszyciela i powiernika najskrytszych tajemnic. Co więcej, instynktownie wyczuwają, kiedy najbardziej potrzebujemy ich wsparcia i odpowiadają na nasze wezwania. 

Kociątko bało się zanurzyć w wodzie

Psy swoim zachowaniem niejednokrotnie udowodniły, że zasługują na szczególne miejsce w sercu opiekunów. Potrafią okazać olbrzymie wsparcie nie tylko ludziom, ale i innym zwierzakom, kiedy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. W przypadku maleńkiego mruczka, który został oddzielony od mamy, takim właśnie zdarzeniem była jego pierwsza kąpiel.

Kociątko zamieszkało w Lakeland w stanie Floryda wraz ze swoją rodziną zastępczą - państwem Vice, oraz 5-letnią suczką rasy bloodhound o imieniu Ruby, która została przez nim adoptowana. Stephanie, która pracuje jako technik weterynarii, oraz jej mąż Matthew wspólnie ratują bezdomne, porzucone oraz chore koty oraz psy. Dają im schronienie w prowadzonym przez siebie domu tymczasowym i dbają o to, by niczego im nie brakowało.

Maleńki mruczek w potrzebie nie mógł znaleźć się w lepszych rękach. Z początku jednak nie rozumiał, jak wielkie ma szczęście i z trwogą w oczach rozglądał się wokół siebie. Wciąż był niesamodzielny, brakowało mu mamy, a najbardziej bał się wtedy, gdy opiekunowie próbowali go wykąpać.

3 października 2019 roku przyszedł dzień pierwszej kąpieli zwierzątka. Kiedy kociak znalazł się w prowizorycznej wanience, był bardzo zdezorientowany i potrzebował pocieszenia. Ruby nie potrafiła zignorować pisków bezbronnego stworzonka, dlatego natychmiast popędziła mu na ratunek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Słodkie wideo chwyta za serce

Opiekunom zwierzaków udało się przyłapać je w wyjątkowej chwili, która wymagała uwiecznienia. Stephanie nie czekała ani chwili. Od razu chwyciła za telefon i nakręciła wideo, które jest w stanie rozczulić dosłownie każdego. 

Widzimy na nim, jak Ruby stoi na tylnych łapach i delikatnie poklepuje łapą kociątko po głowie. Wygląda jakby w ten sposób próbowała dodać maluszkowi otuchy i pokazać, że moczenie futerka wcale nie musi być traumatycznym doświadczeniem. Mruczek z pewnością odetchnął z ulgą, mając tak wspaniałego towarzysza podczas kąpieli. 

Ku zdumieniu właścicielki zwierząt, wideo zdobyło wielką popularność w sieci i zostało odtworzone już ponad 750 tysięcy razy! Zachowanie Ruby zdecydowanie poruszyło serca internautów. Co ciekawe, jest niezbitym dowodem na to, że zwierzęta są z natury empatycznymi stworzeniami, dlatego potrafią odczytać cudze emocje, a nawet współczuć. Trudno się więc dziwić, na pewno każdy miłośnik zwierząt uwielbia oglądać właśnie takie momenty. 

Jeśli jeszcze go nie widziałeś, to koniecznie nadrób zaległości. Gwarantujemy, że Ruby jednym prostym gestem roztopi także Twoje serce i wywoła szeroki uśmiech na twarzy. 

Zobacz nagranie:

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >
"Dom grozy"

Koty

Drastyczne odkrycie pod Warszawą. Wolontariusze uratowali koty z "domu grozy"

Czytaj więcej >
Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >