Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Chihuahua codziennie wyczekuje listonosza. To jej ulubiona część każdego dnia
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 14.07.2022 13:55

Chihuahua codziennie wyczekuje listonosza. To jej ulubiona część każdego dnia

Piesek i listonosz
fot. tiktok.com/@lisaandfrannie

Frannie to 5-miesięczna suczka rasy chihuahua, która każdego dnia wypatruje przyjazdu listonosza. Jednak wbrew stereotypom, piesek wcale nie jest negatywnie nastawiony do mężczyzny. Frannie wręcz uwielbia spędzać z nim czas.

Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że psy i listonosze są odwiecznymi wrogami. Jednak jak się okazuje, czasem bywa inaczej. Relacja tego zwierzaka z mężczyzną rozwożącym listy jest na to dowodem.

Chihuahua codziennie czeka na listonosza

Do sieci trafiło krótkie wideo, na którym widzimy, jak mały piesek rasy chihuahua czeka zniecierpliwiony pod drzwiami. Zwierzę wydaje z siebie nerwowe pomruki, a gdy widzi samochód listonosza przed domem, zaczyna szczekać.

Następnie podekscytowana suczka podbiega do listonosza, jednocześnie cała się trzęsąc. Mężczyzna natychmiast zaczyna głaskać czworonoga, a chwilę później bierze go na ręce. Jak się okazuje, sytuacja zarejestrowana przez kamerę nie należy do wyjątkowych. Listonosza i pieska Frannie łączy prawdziwa więź.

Przyjaźń psa z listonoszem

Lia Laskey to właścicielka 5-miesięcznego chihuahua, która dobrze pamięta, jak zwierzak poznał swojego listonosza. Było to gdy Frannie dopiero dołączyła do rodziny i opiekunka, trzymając ją w ramionach, wyszła po pocztę. Gdy nawiązała rozmowę z listonoszem, zapytała go, czy chce potrzymać pieska w ramionach.

- Robił do niej zabawne miny i pozwolił się jej wycałować. I od tamtego dnia to stało się rutyną - opowiedziała właścicielka. Dziś Frannie i mężczyzna o imieniu Dan są prawdziwymi przyjaciółmi. Ich wspólne spotkania przed domem stały się zwyczajem, którego zawsze z niecierpliwością wyczekuje zwierzak.

- Frannie siada w swoim posłaniu przy drzwiach i wypatruje samochód listonosza, który doskonale zna. A kiedy pojazd pojawia się na ulicy, jej małe ciałko zaczyna się trząść z radości. Zaczyna też szczekać, aby dać mi znać, że Dan już tu jest. Ja zakładam wtedy buty i zapinam ją na smycz. Gdy tylko Dan podjedzie do naszej skrzynki pocztowej, stawiam ją na podjeździe i po prostu pozwalam jej podejść do Dana. Biegnie wtedy przez cały podjazd, aż w końcu do niego dociera, a on wesoło się śmieje - relacjonuje opiekunka.

Zobacz wideo:

@lisaandfrannie Fran-Dan live conversation #frannielife #puppylove #mrpostman #bestfriends #bestiesforever #postman #specialfriends ♬ original sound - Frannielife

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Chihuahua