Swiatzwierzat.pl
Piesek i listonosz

fot. tiktok.com/@lisaandfrannie

Chihuahua codziennie wyczekuje listonosza. To jej ulubiona część każdego dnia

14 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Frannie to 5-miesięczna suczka rasy chihuahua, która każdego dnia wypatruje przyjazdu listonosza. Jednak wbrew stereotypom, piesek wcale nie jest negatywnie nastawiony do mężczyzny. Frannie wręcz uwielbia spędzać z nim czas.

Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że psy i listonosze są odwiecznymi wrogami. Jednak jak się okazuje, czasem bywa inaczej. Relacja tego zwierzaka z mężczyzną rozwożącym listy jest na to dowodem.

Chihuahua codziennie czeka na listonoszaDo sieci trafiło krótkie wideo, na którym widzimy, jak mały piesek rasy chihuahua czeka zniecierpliwiony pod drzwiami. Zwierzę wydaje z siebie nerwowe pomruki, a gdy widzi samochód listonosza przed domem, zaczyna szczekać.

Następnie podekscytowana suczka podbiega do listonosza, jednocześnie cała się trzęsąc. Mężczyzna natychmiast zaczyna głaskać czworonoga, a chwilę później bierze go na ręce. Jak się okazuje, sytuacja zarejestrowana przez kamerę nie należy do wyjątkowych. Listonosza i pieska Frannie łączy prawdziwa więź.

Chowający się kot canva PRO

Gdzie i dlaczego koty się chowają? 5 najczęstszych powodów

CZYTAJ DALEJ

Przyjaźń psa z listonoszem

Lia Laskey to właścicielka 5-miesięcznego chihuahua, która dobrze pamięta, jak zwierzak poznał swojego listonosza. Było to gdy Frannie dopiero dołączyła do rodziny i opiekunka, trzymając ją w ramionach, wyszła po pocztę. Gdy nawiązała rozmowę z listonoszem, zapytała go, czy chce potrzymać pieska w ramionach.

- Robił do niej zabawne miny i pozwolił się jej wycałować. I od tamtego dnia to stało się rutyną - opowiedziała właścicielka.

Dziś Frannie i mężczyzna o imieniu Dan są prawdziwymi przyjaciółmi. Ich wspólne spotkania przed domem stały się zwyczajem, którego zawsze z niecierpliwością wyczekuje zwierzak.

- Frannie siada w swoim posłaniu przy drzwiach i wypatruje samochód listonosza, który doskonale zna. A kiedy pojazd pojawia się na ulicy, jej małe ciałko zaczyna się trząść z radości. Zaczyna też szczekać, aby dać mi znać, że Dan już tu jest. Ja zakładam wtedy buty i zapinam ją na smycz. Gdy tylko Dan podjedzie do naszej skrzynki pocztowej, stawiam ją na podjeździe i po prostu pozwalam jej podejść do Dana. Biegnie wtedy przez cały podjazd, aż w końcu do niego dociera, a on wesoło się śmieje - relacjonuje opiekunka.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

Czytaj więcej >

Psy

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

Czytaj więcej >

Psy

7 ras psów, które prawie nie gubią sierści. Przy nich rzucisz odkurzacz w kąt

Czytaj więcej >