Swiatzwierzat.pl
pies w wodzie lodzie

youtube/abc7

Uratowała psa, który wpadł do zamarzniętego basenu. Liczyła się każda sekunda

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Mieszkanka Tennessee rzuciła się na ratunek psu, który znalazł się pod wodą. Czworonóg bawił się na podwórku z drugim ze zwierzaków, kiedy nagle wpadł do basenu. Lód załamał się pod psem, zwierzę znalazło się w pułapce. Kobieta nie wahała się nawet przez

Całe zdarzenie nagrała kamera umieszczona na rogu domu. Dokładnie widać jak kobieta wskakuje do basenu, łamie lód, próbując znaleźć zwierzaka pod wodą. Choć woda była przeraźliwie zimna, to w tej chwili nie miało to żadnego znaczenia. Jennie Tatum wiedziała, że musi uratować swojego przyjaciela.

Pies znalazł się pod wodą

Kiedy Jennie zauważyła, co się stało od razu podbiegła do basenu. Wskoczyła do niego, co wcale nie było takie proste. Niskie temperatury spowodowały powstanie lodu na powierzchni wody. Basen nie został bowiem zabezpieczony na zimę. Nie wypuszczono z niego wody czy nie przykryto go żadną osłoną.

Kiedy po kilkudziesięciu sekundach Jennie nie zauważyła psa w wodzie, wyszła z basenu, aby spojrzeć na zbiornik wody z góry. Miała nadzieję, że dostrzeże psa pomimo lodu. Jej przypuszczenia okazały się słuszne. Już po chwili dostrzegła czworonoga, który nie miał szansy się wydostać. 

Kobieta ponownie wskoczyła do lodowatej wody, wyciągając z niej zwierzaka. Położyła go na śniegu, po czym, gdy udało jej się wydostać z wody, pobiegła z nim do domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Ratunek dla psa 

- To była czysta adrenalina. Nawet przez chwilę nie pomyślałam o tym, że jest zimno - powiedziała Tatum w rozmowie z ABC7.

Pies ważył 22 kilogramy, jednak Jennie nie czuła ciężaru. Chciała jak najszybciej zabrać czworonoga do domu i ogrzać go. Sid, bo tak na imię ma piesspędził pod wodą około minuty. Właścicielka bała się o los zwierzęcia. Wezwała pomoc, która pomogła jej zająć się czworonogiem. Sidowi na szczęście nic się nie stało. Jest cały i zdrowy.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >