Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Lubelskie: Kundelek wpadł do głębokiej studni. Wystraszone zwierzę tkwiło uwięzione 15 metrów pod ziemią
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.03.2021 01:00

Lubelskie: Kundelek wpadł do głębokiej studni. Wystraszone zwierzę tkwiło uwięzione 15 metrów pod ziemią

Akcja strażaków
PSP Biłgoraj

W poniedziałek, 1 marca przed godziną 10 strażacy zostali poinformowani o wypadku, jaki zdarzył się na jednej z pobliskich posesji. W gminie Goraj (woj. lubelskie) pewien czworonóg miał nadzwyczajnego pecha i przypadkiem znalazł się na samym dnie około 10 metrowej studni. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że pies nadal żyje i wymaga natychmiastowej pomocy ze strony profesjonalnych ratowników.

Kundelek utknął 15 metrów pod ziemią

– Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Biłgoraju po przyjęciu zgłoszenia zadysponował miejscową jednostkę OSP Goraj i zastęp z JRG KP PSP w Biłgoraju – opisuje sytuację straż pożarna.

Strażacy od razu ruszyli na miejsce wypadku. Dopiero po przyjeździe na posesję zauważono, że sytuacja jest dużo poważniejsza, niż z początku zakładano. Studnia miała nie 10 a 15 metrów głębokości, zaś uwięziony piesek tkwił na samym jej dnie, brodząc w lodowatej wodzie.

Mimo nieprzewidzianych utrudnień strażacy z Biłgoraja nie zniechęcili się i ruszyli czworonogowi na pomoc. Studnia okazała się być wystarczająco szeroka, aby do jej środka zmieścił się jeden z ratowników i wyciągnął zmarzniętego psa na powierzchnię.

­– Po dojeździe zastępu PSP strażacy rozstawiają trójnóg ratowniczy, przy pomocy którego jeden z ratowników zabezpieczony w sprzęt ochrony dróg oddechowych zostaje opuszczony na dno studni – dodają strażacy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Szczęśliwe zakończenie

Po wyciągnięciu kundelka okazało się, że na szczęście zwierzak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Był jedynie wyziębiony i wystraszony. 

Strażacy zwracają się z apelem do właścicieli posesji o właściwe zabezpieczanie wszelkich wykopów, studzienek i studni przed przypadkowym wpadnięciem dzieci czy zwierząt. Tym razem nikt nie ucierpiał, choć niewykluczone, że następny taki wypadek może mieć tragiczny finał. 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: