Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage (4)

tiktok/cotesaurio9

Kobiecie w żałobie objawił się anioł na czterech łapach. Przybył w idealnym momencie

31 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

María José Sáez Orte podzieliła się z internautami wzruszającą historią, jaka spotkała ją podczas wizyty na cmentarzu. Jak sama wyznała, po stracie bliskiej osoby objawił się jej anioł. Trzeba przyznać, że jej wybawiciel przybył w idealnym momencie, by okazać wsparcie.

Każdy, kto stracił bliską osobę, doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudno pogodzić się z cierpieniem i poczuciem pustki w sercu. Dla niektórych nieocenionym wsparciem okazują się czworonożni przyjaciele. Zwierzęta potrafią wyczuć emocje swoich opiekunów i mniej lub bardziej świadomie obecnością oraz zachowaniem dać pocieszenie.

Żałobniczce objawił się anioł na czterech łapach

W ostatnim czasie María José Sáez Orte złożyła wizytę na grobie bliskiej jej sercu osoby. Z oczu kobiety płynęły łzy i z tęsknotą spoglądała na miejsce pochówku. Jak się okazało, niedługo później obok niej pojawiła się postać, którą nazwała swoim aniołem na czterech łapach.

Pogrążona w smutku kobieta zdziwiła się, kiedy w cmentarnej alejce pojawił się nieznany pies. Kobieta nigdy wcześniej nie spotkała zwierzęcia, który wyraźnie chciałby zaoferować jej swoje wsparcie. Aby zapamiętać tę niezwykłą chwilę, nagrała na wideo, które później udostępniła w swoich social mediach. Widzimy na nim, jak zwierzak przybliżył się do załamanej żałobniczki i na znak współczucia położył łapę na jej kolanach.

pies

Choć niedługo potem María wróciła do domu, nie potrafiła zapomnieć o swoim czworonożnym pocieszycielu. Kiedy ponownie poszła na cmentarz, psa nie było nigdzie w pobliżu. Od osób, które tam pracowały dowiedziała się, że zwierzę kiedyś zostało podrzucone, a oni zaczęli je dokarmiać. Wszystko wskazuje na to, że zarejestrowany na filmie czworonóg pocieszył każdego, kto na cmentarzu opłakiwał swoich bliskich.

pies

Pod udostępnionym materiałem wideo szybko zaczęły pojawiać się komentarze internautów. Niektórzy dzielili się swoimi przeżyciami, inni zaś byli zachwyceni postawą psa.

- Zwierzak powiedział: potrzymaj moją łapę, jestem tu dla ciebie - przewiduje jeden z komentujących.

- Powinnaś go adoptować - przekonują kobietę internauci.

- Podobało mi się, aż do momentu, gdy zobaczyłem drugą część, w której ona go nie adoptowała. To mnie tak zasmuciło, że pies jest tam dla wszystkich, ale nikogo nie ma dla niego - zauważa inny użytkownik internetu.

@cotesaurio9

hoy fui a despedirme de la persona que más he querido porque yo también decidía irme y llegó este perrito :(

♬ Home - Edith Whiskers
BeFunky-collage (1)

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

CZYTAJ DALEJ

Czy zwierzęta okazują empatię?

Badania udowodniają, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą okazywać emocje, zarówno względem siebie, jak i opiekunów. Okazuje się, że mają zdolność zrozumienia drugiej osoby i wczucia się w jej stany emocjonalne oraz okazywania wachlarza emocji. Nie jest bowiem tajemnicą, że psy często naśladują odczucia, które zaobserwują u człowieka. Na pocieszenie zasmuconej osoby mają kilka sprawdzonych sposobów, m.in. lizanie, podawanie łapy lub po prostu bliski kontakt fizyczny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: The Dodo; tiktok/cotesaurio9

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >