Swiatzwierzat.pl
Umierający pies

youtube/animalplanet

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W oczekiwaniu na wizytę u weterynarza 14-letni pies imieniem Chico stracił przytomność w ramionach zdruzgotanej właścicielki. Kobieta wybuchła rozpaczliwym płaczem, alarmując wszystkich pracowników kliniki weterynaryjnej. Zespół lekarzy oraz techników weterynarii musiał działać natychmiast, aby przywrócić zwierzęciu czynności życiowe. Dramatyczny wyścig z czasem mrozi krew w żyłach.

Śmierć to naturalną kolej rzeczy - czymś, co sprawia, że łatwiej nam docenić codzienność. Nawet naturalna śmiertelność człowieka czy w tym przypadku zwierzęcia, będąc cechą gatunkową, nie jest w stanie zmienić tego, że odejście pupila jawi się jako absolutne zło. Nic więc nadzwyczajnego w tym, że opiekunowie dokładają wszelkich starań, by ich czworonożny przyjaciel trwał przy ich boku jak najdłużej. Trudno sobie choćby wyobrazić, co poczuła właścicielka Chico, gdy serce ukochanego zwierzaka nagle stanęło.

Przytulała do piersi umierającego psa, nagle jego serce przestało bić

Historia, jaką pragniemy przedstawić, potrafi wycisnąć łzy nawet z największego twardziela. Nagranie pochodzi z popularnego programu DR JEFF: ROCKY MOUNTAIN VET, emitowanego przez stację Animal Planet, w którym bezdomna kobieta o imieniu Willamae przyprowadza swojego umierającego psa do weterynarza. 

Psi senior nazywany Chico zwisał bezwładnie w ramionach swojej pani, aż w pewnym momencie dzieje się najgorsza rzecz - jego serce wybija po raz ostatni. Rejestratorka medyczna nie przeoczyła niepokojącego zachowania zwierzęcia i w mgnieniu oka doskoczyła do zrozpaczonej właścicielki Chico. Nie zważając na pozostałych pacjentów w gabinecie, przybiegła prosto do doktora Jeffa Younga.

wrbh
"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

CZYTAJ DALEJ

Właściciel kliniki potwierdził, że serce zwierzęcia stanęło, jednak nie miał zamiaru pogodzić się z przegraną. Cały zespół wraz z weterynarzem robi wszystko, co w ludzkiej mocy, aby przywrócić Chico do życia i przyspieszyć bicie jego serca. W pierwszej kolejności odessano płyn zgromadzony w płucach, a następnie rozpoczęto resuscytację.

Walka z czasem nie poszła na marne

Podczas gdy siedzące w poczekalni opiekunki Chico odchodziły od zmysłów, pracownicy lecznicy dla zwierząt dokonali prawdziwego cudu - wyrwali psiaka ze szponów śmierci.

Chico

Niestety radość z uratowania czworonożnego staruszka nie trwała długo. Kilka dni później przekroczył tęczowy most. I choć odszedł bezpowrotnie, a pamięć o nim pozostanie w sercach tych, którzy go kochają. Jedynym pocieszeniem jest fakt, iż tym razem jego bliscy mieli szansę się z nim pożegnać.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: animal planet

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >