Swiatzwierzat.pl
miś

Fot. Screen z: YouTube/Storyful Viral

Kamera przyłapała niedźwiadka w kąpieli, nie był jednak sam. Nieprawdopodobnie piękny widok

10 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Ukryta kamera zarejestrowała niedźwiadka, który zażywał kąpieli w ogromnej kałuży. Urocze zwierzę nie było jednak samo. W łapach trzymał zabawkowego misia. Niedźwiedź z filmiku to Tamarack, który miał za sobą bardzo trudne przeżycia. Jak widać, teraz jest już spokojny wraz ze swoim małym przyjacielem.

W zeszłym roku samiec imieniem Tamarack został uratowany ze strefy pożaru w północnej Kalifornii. Osierocony niedźwiadek stracił nie tylko rodzinę, ale także jego łapy uległy poparzeniu. Po tym wydarzeniu przebywał w ośrodku opieki nad dziką przyrodą, gdzie dochodził do siebie. Ku zaskoczeniu pracowników placówki zwierzak postanowił się usamodzielnić i uciekł na wolność.

Kamera nagrała kąpiel niedźwiadka

Jak się okazuje, niedźwiadek mimo trudnej przeszłości nie tylko świetnie sobie poradził na wolności i przeżył, ale nawet od czasu do czasu odwiedza swoich wybawców! Świadczy o tym video, które zostało nagrane przez kamerę ukrytą w lesie przez entuzjastę dzikiej przyrody Toogee Sielscha.

Na nagranym filmiku widać jak Tamarack wchodzi do dużej kałuży, żeby się wykąpać. Przez pewien czas pluska się samotnie, ale po chwili okazuje się, że w wodzie nie jest sam. Nagle wynurza z niej zabawkowego misia.

Kot rudy

Rudy kot ze schroniska nigdy nie zaznał miłości. Tak zareagował, gdy obsypano go całusami

CZYTAJ DALEJ

Niedźwiadek nie był sam

Nie wiadomo skąd niedźwiadek miał figurkę, ale na nagraniu widać, że jest do niej bardzo przywiązany. Wyglądał, jakby troszczył się o nią i ją mył. Oglądanie go w takich okolicznościach daje wiele radości i nadzieję na to, że mimo przeciwności losu, jakie go spotkały, czeka go jeszcze wiele szczęśliwych chwil.

Moje serce jest bardzo szczęśliwe, obserwując jego postępy wbrew wszelkim przeciwnościom – powiedział Sielsch dla "The Dodo". – To pokazuje, jak wytrwała jest dzika przyroda, jeśli chodzi o przetrwanie – dodał.

Zobacz nagranie:

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: thedodo.comyoutube.com

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Ile żyje chomik? Naukowcy wskazali główne przyczyny śmierci gryzoni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Tarantula ukraińska dotarła do Polski. Czy trzeba się jej bać?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jak usunąć sierść zwierząt z ubrań podczas prania? Poznaj domowe sposoby

Czytaj więcej >
Meduza

Inne zwierzęta

Meduza jako zwierzę domowe. Ile żyje i jak się nią zajmować?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Zwierzęta - zapomniane ofiary Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Strzyżaki sarnie atakują. Czym grozi ugryzienie "latających kleszczy"?

Czytaj więcej >