Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Janusz Chabior apeluje do fanów. Chodzi o pomoc dla zwierząt z Ukrainy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 10.03.2022 01:00

Janusz Chabior apeluje do fanów. Chodzi o pomoc dla zwierząt z Ukrainy

Janusz Chabior
instagram/januszchabior

Niedawno w domu Janusza Chabiora zapanował niewymowny smutek. Aktor wraz ze swoją żoną Agatą Wątróbską pożegnał psa Batmana. Teraz zwraca się z apelem do fanów o pomoc dla zwierząt uwikłanych w wojenny koszmar.

Wojna w Ukrainie dotyka nie tylko ludzi, ale także wszystkich innych innych stworzeń tam przebywających. Wiele ukraińskich psów, kotów i innych istot potrzebuje pomocy po przewiezieniu do schronisk w Polsce. Janusz Chabior prosi o wsparcie w ich imieniu.

Janusz Chabior niedawno stracił ukochanego psa

Znany aktor, który grał m.in. w serialu "Komisarz Aleks" oraz "Na Wspólnej" Janusz Chabior w 2010 roku adoptował kundelka ze schroniska dla zwierząt. Szczęśliwcem okazał się jeden z jego zwierzęcych partnerów z planu filmowego do „Kilka prostych słów”, który po zakończeniu zdjęć został przez niego przygarnięty. Chociaż początkowo weterynarze rozważali jego uśpienie, czarny kundelek wykazał się determinacją i godnym podziwu hartem ducha. Po 10 operacjach odzyskał pełnię zdrowia. Mimo, że ma tylko 3 łapki, dzięki troskliwej opiece pracowników lecznicy oraz schroniska, z czasem chodzenie i normalne funkcjonowanie przestało sprawiać mu problemy.

Batman, bo tak dostał na imię zwierzak, bardzo szybko zżył się ze swoim opiekunem i często był widywany podczas prób w teatrze czy premier filmowych. Fani Chabiora mogli podziwiać zdjęcia uroczego trójłapka także w mediach społecznościowych.

Niestety, każdy właściciel zwierzęcia musi kiedyś pożegnać swojego przyjaciela. 17 lutego, a więc w dniu 59 urodzin aktora, Batman odszedł. Kundelek dożył aż 22 lat, czyli ponad 100 w przeliczeniu na ludzkie lata.

Aktor gorąco wspiera inicjatywy pomocy zwierzętom z Ukrainy

Chociaż Janusz Chabior dopiero co opłakiwał stratę bliskiego przyjaciela, nie pozostał obojętny na cudzą krzywdę i cierpienie. Kilka dni po ataku Rosji na Ukrainę aktor wystosował apel do fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chodzi o pomoc zwierzętom ratowanym z kraju pogrążonego w wojnie.

- W czasie wojny cierpią także zwierzęta - napisał polski artysta, publikując nagranie przedstawiające transportery, w których ukraińskie psy i koty zostały przewiezione do centrum adopcyjnego dla zwierząt ADA w Przemyślu. - Z tego miejsca kiedyś wziąłem Batmana... Zwierzęta docierają do nas w nocy. Bądźcie z Nami.

Janusz Chabior zachęca do przekazywania darowizn, a przede wszystkim okazywania wsparcia wszystkim uchodźcom uwikłanym w wojenny koszmar - zarówno zwierzętom, ale i dzieciom, żonom i matkom ukraińskich bohaterów, którzy ryzykują własnym życiem i zdrowiem, aby ratować swoją ojczyznę.

Przyłączamy się do apelu i również zachęcamy do bezinteresownego wsparcia finansowe lub rzeczowego na rzecz organizacji pro-zwierzęcych oraz schronisk przyjmujących psy, koty, fretki, świnki morskie i inne stworzenia z Ukrainy! Źródło: instagram/agatawatrobska, januszchabior

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami