Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Jamnik urodził się z bardzo nietypowym umaszczeniem. Przypomina nakrapianą krówkę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.10.2022 14:40

Jamnik urodził się z bardzo nietypowym umaszczeniem. Przypomina nakrapianą krówkę

BeFunky-collage - 2022-10-19T113545.965
instagram/moo_in_miami

Moo to uroczy jamnik, który urodził się z wyjątkowo rzadkim umaszczeniem. Zdaniem niektórych internautów przypomina nawet nakrapianą krówkę. Piesek cieszy się dużą popularnością w sieci, a jego właścicielka regularnie dodaje zdjęcia, na których pokazuje, jak wygląda codzienność zwierzaka.

Jamnik to rasa psów, która w przeszłości była wykorzystywana do polowań. Zwierzaki o podłużnym ciele i krótkich łapkach zaliczane są do grupy norowców – najmniejszych psów myśliwskich. Z założenia, wynikającego z budowy anatomicznej tej rasy, są one używane głównie do pracy pod ziemią, lecz doskonale sprawdzają się jako tropowce.

Obecnie jamniki pełnią funkcję zwierząt do towarzystwa, a swoich miłośników znalazły na całym świecie. Ich umaszczenie zazwyczaj występuje w tonacji czarnej, brązowej lub rudej. Rzadko zdarzają się także odstępstwa od normy.

Jamnik z bardzo nietypowym umaszczeniem

Moo to piesek, który na co dzień mieszka ze swoją opiekunką Victorią w Miami. Nie da się ukryć, że jego umaszczenie przykuwa uwagę spacerowiczów mijających go na ulicy. Kiedy spojrzymy na samą głowę pieska, nic nie odbiega od normy - ot, zwykły jamniczek o czarno-brązowym kolorze. Jednakże kiedy zerkniemy na resztę jego ciała, naszym oczom ukazuje się niecodzienne zjawisko.

Od szyi po sam koniuszek ogonka Moo ma biało-szarą sierść w czarne kropki. Jego futerko przywodzi na myśl mućkę pasącą się na pastwisku. Jak zdradziła opiekunka jamnika, przyzwyczaiła się już do ciekawskich spojrzeń skierowanych w stronę jej podopiecznego. Często ludzie błędnie zakładają, że jamniczek nosi na sobie ubranek lub kocyk.

- Są zaskoczeni, że tak naprawdę to tylko jego naturalne umaszczenie – czytamy cytowaną Victorię na stronie boredpanda.com.

Moo przypomina nakrapianą krowę

Jamnik cieszy się dużym zainteresowaniem w sieci. Jego opiekunka Victoria prowadzi w jego imieniu profile w mediach społecznościowych, gdzie możemy śledzić codzienne przygody czworonoga. Moo doczekał się już prawie 70 tysięcy obserwatorów na Instagramie.

Wszyscy ciekawi, co słychać u Moo, mogą stamtąd dowiedzieć się, jak wygląda jego psie życie w Miami. Trzeba przyznać, że do niektórych ujęć jamnik pozuje jak urodzony model. Najwyraźniej zdaje sobie sprawę ze swojej wyjątkowości i tak, jak jego opiekunka chce się nią pochwalić przed całym światem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: boredpanda.com; instagram/moo_in_miami