Swiatzwierzat.pl

instagram/moo_in_miami

Jamnik urodził się z bardzo nietypowym umaszczeniem. Przypomina nakrapianą krówkę

19 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Moo to uroczy jamnik, który urodził się z wyjątkowo rzadkim umaszczeniem. Zdaniem niektórych internautów przypomina nawet nakrapianą krówkę. Piesek cieszy się dużą popularnością w sieci, a jego właścicielka regularnie dodaje zdjęcia, na których pokazuje, jak wygląda codzienność zwierzaka.

Jamnik to rasa psów, która w przeszłości była wykorzystywana do polowań. Zwierzaki o podłużnym ciele i krótkich łapkach zaliczane są do grupy norowców – najmniejszych psów myśliwskich. Z założenia, wynikającego z budowy anatomicznej tej rasy, są one używane głównie do pracy pod ziemią, lecz doskonale sprawdzają się jako tropowce.

Obecnie jamniki pełnią funkcję zwierząt do towarzystwa, a swoich miłośników znalazły na całym świecie. Ich umaszczenie zazwyczaj występuje w tonacji czarnej, brązowej lub rudej. Rzadko zdarzają się także odstępstwa od normy .

Jamnik z bardzo nietypowym umaszczeniem

Moo to piesek, który na co dzień mieszka ze swoją opiekunką Victorią w Miami. Nie da się ukryć, że jego umaszczenie przykuwa uwagę spacerowiczów mijających go na ulicy. Kiedy spojrzymy na samą głowę pieska, nic nie odbiega od normy - ot, zwykły jamniczek o czarno-brązowym kolorze. Jednakże kiedy zerkniemy na resztę jego ciała, naszym oczom ukazuje się niecodzienne zjawisko.

Od szyi po sam koniuszek ogonka Moo ma biało-szarą sierść w czarne kropki. Jego futerko przywodzi na myśl mućkę pasącą się na pastwisku. Jak zdradziła opiekunka jamnika, przyzwyczaiła się już do ciekawskich spojrzeń skierowanych w stronę jej podopiecznego. Często ludzie błędnie zakładają, że jamniczek nosi na sobie ubranek lub kocyk.

- Są zaskoczeni, że tak naprawdę to tylko jego naturalne umaszczenie – czytamy cytowaną Victorię na stronie boredpanda.com.

Moo przypomina nakrapianą krowę

Jamnik cieszy się dużym zainteresowaniem w sieci. Jego opiekunka Victoria prowadzi w jego imieniu profile w mediach społecznościowych, gdzie możemy śledzić codzienne przygody czworonoga. Moo doczekał się już prawie 70 tysięcy obserwatorów na Instagramie.

Wszyscy ciekawi, co słychać u Moo, mogą stamtąd dowiedzieć się, jak wygląda jego psie życie w Miami. Trzeba przyznać, że do niektórych ujęć jamnik pozuje jak urodzony model. Najwyraźniej zdaje sobie sprawę ze swojej wyjątkowości i tak, jak jego opiekunka chce się nią pochwalić przed całym światem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: boredpanda.com; instagram/moo_in_miami

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >

Psy

Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć
Czytaj więcej >

Psy

Nastąpiła zmiana w mózgach psów. Co bardzo ważnego za tym idzie?
Czytaj więcej >

Psy

Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]