Swiatzwierzat.pl
jamnik z wielkim brzuchem

youtube.com/HOPE PAWS

Brzuch jamniczki nie przestawał rosnąć. Liczba szczeniaków wszystkich zaskoczyła

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Jamniki to raczej drobne i długie psy. Z tego względu widok suczki tej rasy w zaawansowanej ciąży może stanowić dla niektórych niemałe zaskoczenie. Szczególnie jeśli niedługo na świat przyjdzie miot liczący więcej niż 2,3, a nawet 4 pieski!

Jamniczka urodziła aż 8 szczeniaków. Średnia wielkość miotu to od 4 do 6 maluchów, a więc jej wyczyn może wzbudzać podziw. Autorzy nagrania prezentującego jej ciążę, poród oraz nowo narodzone pieski zamieścili w nim także zdjęcia z USG suczki. Rzadko kiedy możemy podziwiać tak wnikliwą relację z ciąży zwierzaka.

Jamniczka urodziła 8 szczeniaków

Widoczna na nagraniu suczka jamnika pochodzi z Melbourne w Austalii. Widać wyraźnie jak maluchy poruszają się w brzuchu matki, nie mogą doczekać pojawienia się na świecie. Na zdjęciach z prześwietleń brzucha suczki możemy z kolei przyjrzeć się temu, jak ułożone są w jej brzuchu.

Szczeniaki, które przyszły na świat mają bardzo ciekawe ubarwienie. Część z nich jest pokryta ciemną, prawie czarną sierścią, inne są w cętki. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z mieszańcami lub nietypowym umaszczeniem - ich sierść przybierze odpowiedni kolor wraz z wiekiem.

Jamnik to jedna z najpopularniejszych ras psa na świecie

Jamniki to jedne z najpopularniejszych psów pochodzących z terenów dzisiejszych Niemiec. Kiedyś traktowane były jak samodzielne psy myśliwskie, królujące na szlacheckich dworach, później stały się jednak powszechnie spotykanymi psami rodzinnymi.

Do tej pory zachowały jednak ogromną pewność siebie, jak i niezależność. Często bywają uparte i zdarza się, że wdają się w spory z innymi, większymi psami spotykanymi na spacerach.

Najbardziej charakterystyczną ich cechą jest jednak wydłużona sylwetka ciała i krótkie łapki. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych ras psa na świecie. Choć uwielbiają ruch i aktywność fizyczną, równie dobrze czują się, spędzając czas w domu z właścicielami.

Zobacz wideo:

Źródła: youtube.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >