Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Brzuch jamniczki nie przestawał rosnąć. Liczba szczeniaków wszystkich zaskoczyła
Jakub Pasek
Jakub Pasek 15.01.2021 01:00

Brzuch jamniczki nie przestawał rosnąć. Liczba szczeniaków wszystkich zaskoczyła

jamnik z wielkim brzuchem
youtube.com/HOPE PAWS

Jamniczka urodziła aż 8 szczeniaków. Średnia wielkość miotu to od 4 do 6 maluchów, a więc jej wyczyn może wzbudzać podziw. Autorzy nagrania prezentującego jej ciążę, poród oraz nowo narodzone pieski zamieścili w nim także zdjęcia z USG suczki. Rzadko kiedy możemy podziwiać tak wnikliwą relację z ciąży zwierzaka.

Jamniczka urodziła 8 szczeniaków

Widoczna na nagraniu suczka jamnika pochodzi z Melbourne w Austalii. Widać wyraźnie jak maluchy poruszają się w brzuchu matki, nie mogą doczekać pojawienia się na świecie. Na zdjęciach z prześwietleń brzucha suczki możemy z kolei przyjrzeć się temu, jak ułożone są w jej brzuchu.

Szczeniaki, które przyszły na świat mają bardzo ciekawe ubarwienie. Część z nich jest pokryta ciemną, prawie czarną sierścią, inne są w cętki. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z mieszańcami lub nietypowym umaszczeniem - ich sierść przybierze odpowiedni kolor wraz z wiekiem.

Jamnik to jedna z najpopularniejszych ras psa na świecie

Jamniki to jedne z najpopularniejszych psów pochodzących z terenów dzisiejszych Niemiec. Kiedyś traktowane były jak samodzielne psy myśliwskie, królujące na szlacheckich dworach, później stały się jednak powszechnie spotykanymi psami rodzinnymi.

Do tej pory zachowały jednak ogromną pewność siebie, jak i niezależność. Często bywają uparte i zdarza się, że wdają się w spory z innymi, większymi psami spotykanymi na spacerach.

Najbardziej charakterystyczną ich cechą jest jednak wydłużona sylwetka ciała i krótkie łapki. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych ras psa na świecie. Choć uwielbiają ruch i aktywność fizyczną, równie dobrze czują się, spędzając czas w domu z właścicielami.

Zobacz wideo:

Źródła: youtube.com

Tagi: Pies Jamnik