Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jak oszczędzać na zakupach, będąc właścicielem zwierzaka? Tak zrobisz to z głową i bez wyrzeczeń
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 30.01.2024 13:04

Jak oszczędzać na zakupach, będąc właścicielem zwierzaka? Tak zrobisz to z głową i bez wyrzeczeń

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne

Karma, środki do pielęgnacji czy zabawki to tylko niektóre artykuły, jakie musi kupować właściciel psa albo innego zwierzęcia domowego. W skali miesiąca wydatki mogą okazać się całkiem spore, dlatego warto poszukać prostych sposobów na oszczędzanie.

Akcesoria dla zwierząt - jak zaoszczędzić na zakupach? Wybór odpowiedniego sklepu

Artykuły przeznaczone dla zwierząt domowych znajdziemy dzisiaj w wielu sklepach, w tym między innymi w:

  • marketach, 
  • małych sklepach spożywczych, 
  • sklepach zoologicznych, 
  • sklepach internetowych.

Niektóre produkty dostępne są również na popularnych portalach aukcyjnych. Asortyment w poszczególnych miejscach może się różnić, ale najczęściej oferta jest bardzo bogata — począwszy od przysmaków dla zwierząt, przez specjalistyczne karmy, na akcesoriach spacerowych skończywszy. 

Pojawia się więc pytanie, jak wybrać odpowiedni sklep? Okazuje się, że najtaniej zakupy zrobimy w sklepach internetowych. I tutaj jednak różnice w cenach mogą być znaczące. Warto zapoznać się z ofertą dostępną w sklepie https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat - wielu posiadaczy zwierząt domowych nawet nie wie, że właśnie tam można zakupić produkty niezbędne dla swoich pupili. W sklepie internetowym ceny są niższe, niż w sklepie stacjonarnym, a dodatkowo mamy możliwość zamówienia większej ilości produktów, tworząc tym samym spory zapas.

To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

Promocje i rabaty

Chcąc zaoszczędzić na produktach dla zwierząt, wcale nie trzeba wybierać tych z niższej półki cenowej. Wręcz przeciwnie — dobrej jakości karma, akcesoria czy zabawki niestety kosztują całkiem sporo, lecz jednocześnie kupując je, mamy pewność, że nasz zwierzak dostaje to, co najlepsze. Warto więc poszukać specjalnych ofert cenowych w postaci promocji oraz rabatów. Wyprzedaże artykułów dla zwierząt nie są organizowane w taki sam sposób, jak na przykład odzieży, gdyż produkty te nie mają charakteru sezonowego. Niemniej jednak sklepy, zwłaszcza internetowe, często organizują różnego rodzaju akcje, w ramach których za wybrane produkty zapłacimy mniej. 

Rabaty sięgają nawet 50%, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić. Oczywiście, wyszukiwanie najlepszych ofert wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, dlatego warto wybrać jeden sklep, w którym będziemy stale robić zakupy.

Zakup większej ilości produktów jednorazowo

Dobrym rozwiązaniem dla oszczędnych jest zakup większej ilości artykułów dla zwierząt, składając jedno zamówienie. Ta metoda ma dwie zalety. Pierwsza z nich skupia się na ograniczeniu kosztów przesyłki — kupując raz, płacimy raz. Ponadto, przekraczając pewną kwotę, możemy liczyć na darmową dostawę. Druga zaleta to możliwość zrobienia zapasów, wybierając produkty w niższych cenach. Początkowo ich gromadzenie może sprawić pewien kłopot, jednak z czasem będziemy już wiedzieć, jakich produktów potrzebuje nasz pupil i jak szybko zużywają się zapasy. Dzięki dostawie wprost pod drzwi mieszkania nie musimy przenosić ciężkich produktów we własnym zakresie ze sklepu. 

Składanie rozbudowanego zamówienia pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i sporo cennego czasu. Nie musimy bowiem ponownie wyszukiwać najlepszych ofert, a następnie oczekiwać na dostawę produktów. Warto wdrożyć ten system, zwłaszcza jeśli mamy w domu zwierzę od dłuższego czasu i wiemy, jakich produktów potrzebuje na co dzień. Przygotowując wyprawkę dla pupila, również warto zamówić nieco więcej produktów jednorazowo.

Źródło: materiał sponsorowany