Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Incydent pod rosyjską ambasadą. Kamera uchwyciła próbę wtargnięcia, w roli głównej kangur
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.08.2022 13:12

Incydent pod rosyjską ambasadą. Kamera uchwyciła próbę wtargnięcia, w roli głównej kangur

Kangur
Facebook/Russian Embassy in Australia

Przed budynkiem rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Canberze rozegrały się niecodzienne sceny. Kamera uchwyciła próbę sforsowania zabezpieczeń. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył, że za atakiem stał kangur.

Rosyjska ambasada zamieściła fragment zaskakującego nagrania z monitoringu na swoim profilu na Facebooku. Widać na nim próbę nieautoryzowanego wejścia na teren placówki. Opisana sytuacja może wydawać się groźna, gdyby nie jeden szczegół - sprawcą okazało się zwierzę.

"Atak" kangura na rosyjską ambasadę

Kangury to skaczące emblematy Australii, a zarazem przedstawiciele największych torbaczy na świecie, co oznacza, że ich bliskim kuzynem jest sympatyczny koala. Te zwinne, skoczne zwierzęta spotkamy niemal w każdym zakątku kontynentu, gdyż w poszukiwaniu świeżych roślin potrafią przemierzać kilkadziesiąt kilometrów dziennie.

Jak się okazuje, na kangura można wpaść w najmniej spodziewanych miejscach - na przykład przed ambasadą Rosji. Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych przedstawia moment, w którym zwierzę przykicało przed rosyjską ambasadę i próbowało przedostać się na drugą stronę bramy.

Mimo usilnych starań, z uwagi na rozmiary swojego ciała próba przeciśnięcia się przez przeszkodę zakończyła się fiaskiem. Kangurowi nie udało się wejść do ogrodu, dlatego czym prędzej uciekł z miejsca zdarzenia.

Wyraz wsparcia dla Ukrainy?

Zachowanie widocznego na filmie kangura rozbawiło internautów. W mediach społecznościowych szybko pojawiły się żartobliwe komentarze, że poprzez próbę sforsowania zabezpieczeń rosyjskiej placówki dyplomatycznej torbacz chciał solidaryzować się z zaatakowaną przez Rosjan Ukrainą.

- Nawet kangury mają moralny kompas - skwitowała jedna z internautek.

Jak przekazała ambasada w Australii, podczas "ataku" nikt, włącznie z kangurem, nie został ranny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: polsatnews.pl

Tagi: Zwierzęta
Polecane