Swiatzwierzat.pl
Kangur

Facebook/Russian Embassy in Australia

Incydent pod rosyjską ambasadą. Kamera uchwyciła próbę wtargnięcia, w roli głównej kangur

13 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Przed budynkiem rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Canberze rozegrały się niecodzienne sceny. Kamera uchwyciła próbę sforsowania zabezpieczeń. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył, że za atakiem stał kangur.

Rosyjska ambasada zamieściła fragment zaskakującego nagrania z monitoringu na swoim profilu na Facebooku. Widać na nim próbę nieautoryzowanego wejścia na teren placówki. Opisana sytuacja może wydawać się groźna, gdyby nie jeden szczegół - sprawcą okazało się zwierzę.

"Atak" kangura na rosyjską ambasadę

Kangury to skaczące emblematy Australii, a zarazem przedstawiciele największych torbaczy na świecie, co oznacza, że ich bliskim kuzynem jest sympatyczny koala. Te zwinne, skoczne zwierzęta spotkamy niemal w każdym zakątku kontynentu, gdyż w poszukiwaniu świeżych roślin potrafią przemierzać kilkadziesiąt kilometrów dziennie.

Jak się okazuje, na kangura można wpaść w najmniej spodziewanych miejscach - na przykład przed ambasadą Rosji. Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych przedstawia moment, w którym zwierzę przykicało przed rosyjską ambasadę i próbowało przedostać się na drugą stronę bramy.

Zdjęcie ilustracyjne

Brytyjczycy mają poważny problem. „Nie śpimy, bo lisy uprawiają seks"

CZYTAJ DALEJ

Mimo usilnych starań, z uwagi na rozmiary swojego ciała próba przeciśnięcia się przez przeszkodę zakończyła się fiaskiem. Kangurowi nie udało się wejść do ogrodu, dlatego czym prędzej uciekł z miejsca zdarzenia.

Wyraz wsparcia dla Ukrainy?

Zachowanie widocznego na filmie kangura rozbawiło internautów. W mediach społecznościowych szybko pojawiły się żartobliwe komentarze, że poprzez próbę sforsowania zabezpieczeń rosyjskiej placówki dyplomatycznej torbacz chciał solidaryzować się z zaatakowaną przez Rosjan Ukrainą.

- Nawet kangury mają moralny kompas - skwitowała jedna z internautek.

Jak przekazała ambasada w Australii, podczas "ataku" nikt, włącznie z kangurem, nie został ranny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: polsatnews.pl

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Ile żyje chomik? Naukowcy wskazali główne przyczyny śmierci gryzoni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Tarantula ukraińska dotarła do Polski. Czy trzeba się jej bać?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jak usunąć sierść zwierząt z ubrań podczas prania? Poznaj domowe sposoby

Czytaj więcej >
Meduza

Inne zwierzęta

Meduza jako zwierzę domowe. Ile żyje i jak się nią zajmować?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Zwierzęta - zapomniane ofiary Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Strzyżaki sarnie atakują. Czym grozi ugryzienie "latających kleszczy"?

Czytaj więcej >