Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Która półkula mózgu u Ciebie dominuje? Wystarczy, że odpowiesz na jedno łatwe pytanie dotyczące obrazka
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 23.12.2023 12:35

Która półkula mózgu u Ciebie dominuje? Wystarczy, że odpowiesz na jedno łatwe pytanie dotyczące obrazka

Iluzja optyczna
Iluzja optyczna, źródło: twitter.com/janneviljamaa

Zaskakujące jest to, w jak prosty sposób można sprawdzić, która z Twoich półkuli mózgowych jest lepiej rozwinięta. Wystarczy, że spojrzysz na jedną ilustrację i powiesz, co na niej widzisz. Dzięki temu dowiesz się wielu przydatnych rzeczy na temat własnego umysłu i osobowości! 

Sprawdź, która z Twoich półkuli mózgowych jest lepiej rozwinięta

Mózg każdego człowieka funkcjonuje nieco inaczej. Między innymi dlatego jedni mają talent do matematyki, a cechą charakterystyczną innych jest ponadprzeciętna kreatywność czy wybuchowy temperament. 

Naukowcy dawno już udowodnili, że ogromny wpływ na wiele cech osobowości oraz umiejętności ma to, która półkula mózgowa jest bardziej dominująca. Lewa strona mózgu jest odpowiedzialna za logiczne myślenie, natomiast prawa za abstrakcyjne. Sprawdź, która strona Twojego mózgu jest bardziej rozwinięta i co się z tym wiąże. Wystarczy, że zerkniesz na poniższą ilustrację i powiesz, co na niej widzisz. Nie zastanawiaj się zbyt długo. Chodzi o pierwsze wrażenie.

Iluzja_optyczna_Fot_pixabay_af911c2afa.png
Co widzisz na obrazku? Źródło: twitter.com/janneviljamaa
Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Widzisz dzikiego drapieżnika? Zapewne dużo analizujesz!

Jeżeli na ilustracji widzisz tygrysa, to oznacza to, że Twoja lewa półkula mózgowa jest rozwinięta lepiej niż prawa. W związku z tym zaliczasz się do osób myślących analitycznie. Bardzo prawdopodobne, że z łatwością przychodzi Ci zrozumienie matematyki, fizyki czy chemii. Lubisz te dziedziny nauki, które żądzą się logicznymi prawami. Jednocześnie od zawsze masz problem z interpretacją wierszy czy wymyślaniem abstrakcyjnych rysunków.

Do życia podchodzisz w sposób realistyczny i pragmatyczny. Doskonale zdajesz sobie sprawę zarówno ze swoich mocnych, jak i słabych stron. Nie lubisz niespodzianek i podejmowania spontanicznych decyzji. Ponad wszystko cenisz sobie czas na refleksję, przez co wielu znajomych może uważać Cię za osobę wycofaną. Jednak ci, którzy dobrze Cię znają, czują się w Twoim towarzystwie bardzo bezpiecznie.

Dostrzegasz małpę na drzewie? Jesteś kreatywną duszą!

Osoby, których prawa półkula mózgu jest dominująca, widzą na ilustracji małpę na drzewie. Oznacza to, że jesteś tak zwaną duszą kreatywną. Twoją mocną stroną jest ponadprzeciętnie rozwinięta wyobraźnia. Dzięki temu doskonale sprawdzasz się w zadaniach, które dla analityków są czarną magią. Zapewne już jako dziecko zawsze miałaś mnóstwo pomysłów na ciekawe rysunki oraz zabawy. Natomiast nauka zasad panujących w świecie matematyki czy fizyki nie była Twoją mocną stroną.

Uwielbiasz spędzać czas z ludźmi, którzy są otwarci na nietypowe pomysły. Wiele osób postrzega Cię jako bardzo ciekawą personę, z którą można doświadczyć wielu ciekawych przygód. 

Źródło: rozrywka.goniec.pl