Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Heroiczna postawa właściciela. Wskoczył do wody, aby ratować psa
Monika Krupska
Monika Krupska 22.04.2021 02:00

Heroiczna postawa właściciela. Wskoczył do wody, aby ratować psa

bohater
Youtube/cmb Lk926

Pewien mężczyzna, widząc swojego psa, który wpada do wody od razu rzucił mu się na ratunek! Nie wahał się ani chwili, wykonał skok na główkę i czym prędzej podpłynął do zwierzęcia, aby je uratować. Jego heroiczny czyn nagrali świadkowie.

Mężczyzna musiał pomóc zwierzakowi, ponieważ w mieście trwała powódź. Ta nastąpiła po ulewnych opadach deszczu, które spowodowały przelanie rzeki Synaj w San Miguelito w Panamie.

Skromny bohater

Pies próbował przejść przez rwącą wodę, kiedy nagle został przez nią porwany. 35-letni Manuel Calderon ryzykował własnym życiem, aby ocalić czworonoga.

Mężczyźnie udało się szybko dopłynąć do psiaka o imieniu Fluo. Dzięki jego postawie pies przeżył spotkanie z wodą. Manuelowi też nic się nie stało.

Skromny sprzedawca warzyw powiedział później lokalnym dziennikarzom, że przez cały czas był skupiony na uratowaniu psa. - Dzięki Bogu zdążyłem go złapać. Wyrzuciłem go na brzeg, a sam wyszedłem kilka metrów dalej - powiedział.

Uratował przyjaciela

Manuel mógł zginąć ratując swojego przyjaciela. W rozmowie z mediami wyznał, że w ogóle o tym nie myślał, najważniejsze było ocalenie zwierzaka.

- Zwierzę, choć jest tylko zwierzęciem nie zasługuje na to, aby je lekceważyć. To jest życie. Proszę Cię o opiekę nad nimi, ponieważ one mają uczucia - dodał.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Tagi: Pies Świat