Swiatzwierzat.pl
Golden retriever

youtube/viralhog

Golden retriever ćwiczy przed lustrem groźne miny. Można się popłakać ze śmiechu (WIDEO)

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever, jako przedstawiciel rasy, która zazwyczaj nie zachowuje się agresywnie wobec ludzi czy innych zwierząt, postanowił potrenować groźne miny na wypadek, gdyby kiedyś potrzebował kogoś wystraszyć. Właścicielka zwierzaka przyłapał

Pewien golden retriever z Johannesburga, czyli miasta mieszczącego się w północno-wschodniej części Południowej Afryki, sprawił, że jego opiekunka, ale i tysiące osób z całego świata, niemal popłakali się ze śmiechu na jego widok. Wszystko za sprawą wideo, na którym ten mądry czworonóg zademonstrował swoje zabójczo śmieszne miny.

Uwaga, groźny golden retriever!

Widok, który zastała opiekunka golden retrievera, sprawił, że nie potrafiła powstrzymać śmiechu. Kobieta przebywała w swojej sypialni, gdy dostrzegła, że jej pupil od dłuższego przesiaduje przed lustrem i uparcie się w siebie wpatruje. Początkowo była pewna, że pies, nie chcąc się odwracać,  zerka na nią, lecz prawda szybko okazała się być diametralnie inna!

Golden retriever patrzył wprost na siebie z nietęgą miną. Prawdopodobnie wcale się nie ucieszył, gdy zobaczył, że w jego domu bez zapowiedzi znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel jego gatunku. Powoli kończyła mu się cierpliwość, dlatego postanowił pokazać nieznanemu koleżce, gdzie jest jego miejsce.

Zwykle potulny pupil niespodziewanie przybrał wyraz pyska, dzięki któremu robił wrażenie arcygroźnego. Pies przez kilka sekund wykrzywiał pysk, obnażając swoje zęby, co niesamowicie rozśmieszyło jego właścicielkę. Internauci, którzy obejrzeli nagranie z udziałem golden retrievera, także nie kryli rozbawienia i masowo udostępniali je na mediach społecznościowych.

Użytkownicy sieci mieli wiele teorii dotyczących zachowania czworonoga sprzed lustra. Niektórzy żartobliwie zauważali, że psiak mógł sprawdzać, czy nie ma próchnicy na zębach, inni zaś przychylali się do opinii, że prawdopodobnie ćwiczy wyraz pyska, jaki zademonstruje weterynarzowi podczas kolejnej wizyty w klinice. Kto wie, może chciał nauczyć się, jak przestraszyć nielubianych spacerowiczów na podwórku?

Kim jest zwierzak po drugiej stronie?

W Internecie aż roi się od filmów z udziałem czworonogów wgapiających się we własne oblicza w lustrze. Często rytuałowi przeglądania się w odbijającej światło tafli towarzyszą rozbrajające zachowania takie jak szczekanie, miauczenie, skakanie czy nawet atakowanie domowej ozdoby. 

Część miłośników futrzaków lubi podziwiać ich wyczyny przed lustrem. Niewątpliwie jednym z powodów jest zainteresowanie tematem samoświadomości u zwierząt. Czy psy, koty i inne zwierzątka domowe potrafią rozpoznać własne oblicze? Hipotez jest wiele, a naukowcy stale przeprowadzają nowe badania, by poznać ostateczną odpowiedź. 

Na obecną chwilę stwierdzono, że psy nie rozpoznają własnego odbicia w lustrze, choć bez trudu identyfikują swój zapach. Niewykluczone jednak, że wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pupila i rzeczywiście niektóre czworonogi zdają sobie sprawę z tego, że stworzeniem wpatrującym się na nich z drugiej strony lustra nie jest wymyślony kolega, lecz oni sami. Co ciekawe, niektórzy przyjaciele człowieka potrafią nawet dostrzec podobieństwo do samych siebie na portretach.

Jeśli jeszcze nie widzieliście nagrania z udziałem zarazem najgroźniejszego, jak i najśmieszniejszego zwierzaka na świecie, to koniecznie nadróbcie zaległości. Nie bez powodu zyskało ogromną popularność na mediach społecznościowych. Jest po prostu przezabawne!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube

Podobne artykuły

Psy

Mała dziewczynka otoczona przez 14 owczarków niemieckich. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >
FB/Kącik Adopcyjny - Przytulisko w Łukcie

Psy

Suka i szczenięta porzucone w lesie. „Coraz mniej człowieczeństwa w ludziach”

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Potrącony kundelek leżał w przydrożnym rowie, służby nie garnęły się do interwencji

Czytaj więcej >
Emil

Psy

Całe życie spędził na ciężkim łańcuchu. Tak wyglądała męka małego kundelka

Czytaj więcej >