Swiatzwierzat.pl
Ekostraż

facebook/Ekostraż

Wrocław. Grupa nastolatków przymocowała żywego gołębia do torów. Sprawą zajęła się Ekostraż

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Bestialstwo w czystej postaci. Grupa nastolatków przyłożyła rękę do śmierci biednego zwierzęcia. Sprawcy przywiązali żywego gołębia do torów tramwajowych. Nadjeżdżająca maszyna nie zdążyła wyhamować, ptak zginął pod jej kołami. Ekostraż zwraca się z prośb

Trwają poszukiwania nastolatków, którzy w ubiegły piątek tj. 19 marca przywiązali żywego gołębia do torów. Wstrząsający przypadek znęcania się nad zwierzętami miał miejsce przed godziną 14 na odcinku trasy tramwaju pomiędzy przystankiem Godebskiego a 8 Maja we Wrocławiu. Sprawą zajęła się Ekostraż.

Gołąb zginął pod kołami tramwaju

Jak informują przedstawiciele organizacji na rzecz ratowania zwierząt, kilku chłopaków przymocowało do torów wciąż żywego gołębia grzywacza, w wyniku czego zwierzę zginęło. Sprawcy uwięzili skrzydło gołębia w mocowaniu w torach, ptak nie miał szansy samodzielnie się uwolnić.

Motornicza zauważyła zdarzenie na torach, lecz niestety nie zdążyła wyhamować. Natychmiast powiadomiła o sytuacji organizację Gruszętnik - ptaki w potrzebie. Zwłoki ptaka zostały zabezpieczone jako dowód popełnionego przestępstwa.

Ekostraż dodaje, że wystosowano również prośbę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu o udostępnienie nagrań z monitoringu. Materiały filmowe mogą pomóc w ustaleniu wizerunku nastolatków podejrzanych o doprowadzenie do bestialską "zabawę" kosztem żywego zwierzęcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Poszukiwania sprawców w toku

- Szukamy świadków sadystycznego zachowania nastolatkó**w** – przekazała Ekostraż na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku i dodała. - Tak to „tylko” gołębie zwane też pogardliwie przez niektórych „latającymi szczurami”, dla nas jednak i wielu innych ludzi i organizacji to żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów.

Wpis opisujący sadystyczny czyn młodych chłopców wywołał falę oburzenia. W komentarzach pojawiły się przypuszczenia oraz zeznania naocznych świadków, którzy na własne oczy obserwowali zdarzenie na torach. 

- Specyficzna grupka chłopaków, było ich 5 bądź 6tka, wiek może od 15 do 19 lat, nie mieli wszyscy maseczek. Większość ubrana w czarne kurtki - relacjonuje świadek zdarzenia pod wpisem Ekostraży.  -Ten gołąb jeszcze żył. Był w torowisku, a torowisko głębokie, więc po tym, jak przejechałam został przywiązany do torów - dodaje.

Miejmy nadzieję, że pomoc internautów doprowadzi przedstawicieli Ekostraży do sprawców i wkrótce odpowiedzą za popełnione czyny. 

Zobacz zdjęcia:

Podobne artykuły

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Inne zwierzęta

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Czytaj więcej >
Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Inne zwierzęta

Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Czytaj więcej >
delfiny

Inne zwierzęta

Martwe delfiny na plaży. Ghana rozpoczyna śledztwo

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - kurczątko

Inne zwierzęta

Potężny pożar na fermie drobiu. Ogień pochłonął kurnik, zginęło tysiące piskląt

Czytaj więcej >
Świat zwierząt

Inne zwierzęta

Sensacyjne odkrycie na "wyspie marzeń". Słodkie króliczki odnalazły skarb sprzed 9000 lat

Czytaj więcej >
Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Inne zwierzęta

Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Czytaj więcej >