Swiatzwierzat.pl
Ekostraż

facebook/Ekostraż

Wrocław. Grupa nastolatków przymocowała żywego gołębia do torów. Sprawą zajęła się Ekostraż

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bestialstwo w czystej postaci. Grupa nastolatków przyłożyła rękę do śmierci biednego zwierzęcia. Sprawcy przywiązali żywego gołębia do torów tramwajowych. Nadjeżdżająca maszyna nie zdążyła wyhamować, ptak zginął pod jej kołami. Ekostraż zwraca się z prośb

Trwają poszukiwania nastolatków, którzy w ubiegły piątek tj. 19 marca przywiązali żywego gołębia do torów. Wstrząsający przypadek znęcania się nad zwierzętami miał miejsce przed godziną 14 na odcinku trasy tramwaju pomiędzy przystankiem Godebskiego a 8 Maja we Wrocławiu. Sprawą zajęła się Ekostraż.

Gołąb zginął pod kołami tramwaju

Jak informują przedstawiciele organizacji na rzecz ratowania zwierząt, kilku chłopaków przymocowało do torów wciąż żywego gołębia grzywacza, w wyniku czego zwierzę zginęło. Sprawcy uwięzili skrzydło gołębia w mocowaniu w torach, ptak nie miał szansy samodzielnie się uwolnić.

Motornicza zauważyła zdarzenie na torach, lecz niestety nie zdążyła wyhamować. Natychmiast powiadomiła o sytuacji organizację Gruszętnik - ptaki w potrzebie. Zwłoki ptaka zostały zabezpieczone jako dowód popełnionego przestępstwa.

Ekostraż dodaje, że wystosowano również prośbę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu o udostępnienie nagrań z monitoringu. Materiały filmowe mogą pomóc w ustaleniu wizerunku nastolatków podejrzanych o doprowadzenie do bestialską "zabawę" kosztem żywego zwierzęcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Poszukiwania sprawców w toku

- Szukamy świadków sadystycznego zachowania nastolatkó**w** – przekazała Ekostraż na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku i dodała. - Tak to „tylko” gołębie zwane też pogardliwie przez niektórych „latającymi szczurami”, dla nas jednak i wielu innych ludzi i organizacji to żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów.

Wpis opisujący sadystyczny czyn młodych chłopców wywołał falę oburzenia. W komentarzach pojawiły się przypuszczenia oraz zeznania naocznych świadków, którzy na własne oczy obserwowali zdarzenie na torach. 

- Specyficzna grupka chłopaków, było ich 5 bądź 6tka, wiek może od 15 do 19 lat, nie mieli wszyscy maseczek. Większość ubrana w czarne kurtki - relacjonuje świadek zdarzenia pod wpisem Ekostraży.  -Ten gołąb jeszcze żył. Był w torowisku, a torowisko głębokie, więc po tym, jak przejechałam został przywiązany do torów - dodaje.

Miejmy nadzieję, że pomoc internautów doprowadzi przedstawicieli Ekostraży do sprawców i wkrótce odpowiedzą za popełnione czyny. 

Zobacz zdjęcia:

  • Malutki owczarek niemiecki wie, jak zawstydzić listonoszy. Zabawne nagranie robi furorę w sieci

  • Powiedziała psu, że jest adoptowany. Jego reakcja wyraża więcej niż tysiąc słów (WIDEO)

  • Dramatyczna interwencja policji w Tarczynie. Starsza kobieta znęcała się nad zwierzętami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >