Swiatzwierzat.pl > Koty > Gdzieś w sklepie zoologicznym chowa się kot. Tylko najbardziej spostrzegawczy wskażą jego kryjówkę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 13.11.2023 09:19

Gdzieś w sklepie zoologicznym chowa się kot. Tylko najbardziej spostrzegawczy wskażą jego kryjówkę

Zagadka. Znajdź kota
Zagadka. Znajdź kota, źródło: twitter.com/Thereisnocat_

Co takiego jest w akwarium z rybkami, że większość kotów nie może oderwać wzroku od tego podwodnego świata? Zdarzają się takie mruczki, które są w stanie zrobić wszystko, byleby tylko zostać w pomieszczeniu wypełnionym pływającymi istotami. Sprawdź, czy pewien sprytny zwierzak byłby w stanie Cię przechytrzyć. Podejmij wyzwanie i znajdź kota ukrytego w sklepie zoologicznym.

Zagadka na spostrzegawczość. Kot wkradł się do sklepu zoologicznego

Wiele osób uznaje akwarystykę za jedno z najciekawszych pasji powiązanych z hodowlą zwierząt. Poza satysfakcją wynikającą z opieki nad żywymi stworzonkami, hobbyści czerpią dużą przyjemność z możliwości wzbogacania wyglądu zbiornika przy pomocy dekoracji, które docenią jego mieszkańcy. Akwaria to bowiem ważny element wystroju wnętrz, a pływające istoty zamknięte za przezroczystym szkłem wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko wśród ludzi. Ogromnymi fanami rybek są też koty. 

Niektóre czworonogi potrafią spędzać godziny na wpatrywaniu się w kolorowe istotki pływające po drugiej stronie szyby. Mało tego, zdarzają się takie osobniki, które są w stanie zrobić wszystko, byleby tylko zostać w pomieszczeniu wypełnionym pływającymi istotami, a nawet próbują dostać się do wnętrza akwarium.

Pewien sprytny mruczek niespostrzeżenie wszedł do sklepu zoologicznego ze zwierzętami akwariowymi, a następnie się ukrył. Sprawdź, czy jesteś w stanie go znaleźć!

Byli z kotem w drodze na ostatnią wizytę u weterynarza. Gest, który wykonał zwierzak, rozdarł ich serca

Na zdjęciu chowa się kot. Sprawdź, czy jesteś w stanie go znaleźć!

Koty są mistrzami wtapiania się w otoczenie. Niektóre czworonogi potrafią ukryć się tak dobrze, że znalezienie ich graniczy z cudem. Swoich sił w sztuce kamuflażu spróbował mruczek, który usiłował spędzić trochę czasu w towarzystwie zwierząt akwariowych.

Jesteś w stanie powiedzieć, gdzie dokładnie ukrył się kot? Pomimo usilnych starań wielu internautów nie potrafi dostrzec mruczka. Z kolei niektórym udaje się to dopiero po kilku minutach. Ile czasu Ty potrzebujesz, żeby zlokalizować zwierzaka?

F4nGKXTW0AASRcc.jpg
Zagadka. Znajdź kota. Źródło: twitter.com/Thereisnocat_

I jak? Udało Ci się znaleźć ukrytego kota? Jeżeli nie, to spróbuj jeszcze raz. Tym razem skup się na lewej, dolnej części zdjęcia. Mruczek wszedł do środka jednego ze zbiorników!

Przebiegły kociak zrobił to z kilku powodów

Kotom nie zawsze chodzi o rozrywkę w postaci obserwowania ryb. Okazuje się, że sklepy zoologiczne mogą przyciągać mruczki z wielu powodów. Pierwszym z nich z całą pewnością są smakowite zapachy, dochodzące z półek wypełnionymi smaczkami. Jednak równie atrakcyjne są akwaria zamieszkiwane przez różne gatunki zwierząt. Ponadto niektóre mruczki traktują akwaria jak ciepłą półeczkę. Oświetlenie umiejscowione nad zbiornika sprawia, że powierzchnia się nagrzewa, przez co stwarza ono idealne warunki na drzemkę. 

Źródło: Zagadka. Znajdź kota