Swiatzwierzat.pl
Pies w nocy

tiktok/kellrottet

Elektroniczna niania nagrała nietypowe zachowanie psa. Wcale nie miał ochoty na sen

30 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewni rodzice zamieścili w sieci materiał wideo, na którym doskonale widać, co pies robi w nocy w pokojach dzieci. Elektroniczna niania umieszczona w sypialniach zarejestrowała zachowanie zwierzaka. Internauci byli oczarowani postawą czworonożnego członka rodziny w stosunku do śpiących maluchów.

Psy, które mieszkają w domach wraz z dziećmi, często wykazują wobec nich silny instynkt opiekuńczy. Relacja, jaka łączy je z pociechami, może nie tylko urzekać, ale przede wszystkim skłonić rodziców do myślenia. Takie zachowanie jest w pełni naturalne dla czworonogów, bowiem malców traktują jako najsłabszą i bezbronną część stada.

Elektroniczna niania nagrała zachowanie psa w pokojach dzieci

Killian to mieszanka pirenejskiego psa górskiego i pitbulla. Niedawno stał się prawdziwą gwiazdą na TikToku, gdyż jego opiekunowie udostępnili film zarejestrowany przez elektroniczną nianię, dzięki której nadzorują sytuację w pokojach swoich dzieci. Zwierzę skradło serca internautów, a niektórzy sugerują nawet, że za taką postawę należy mu się nieograniczony dostęp do smakołyków.

Kiedy nastaje noc i wszyscy już dawno powinni znajdować się w łóżkach, Killian rozpoczyna bardzo ważną misję. Zanim uda się na spoczynek, musi wykonać codzienny obchód, a mianowicie wchodzi do pokoi dzieci, aby upewnić się, że wszystkie słodko śpią.

Do nocnego patrolu psa wliczają się dwa pomieszczenia, a więc zadanie nie należy do najłatwiejszych. Dopiero gdy jest pewny, że wszystko w porządku, nadchodzi czas, aby sam zajął miejsce w swoim legowisku.

pies
pies

- To najlepszy pies, jakiego widziałem – zachwyca się jeden z internautów.

- Nasz piesek robił co noc dokładnie to samo – wspomina kolejny.

- Kiedy mój brat miał kilka miesięcy, nagle przestało oddychać. Pies szczekał tak długo, aż przyszła mama i mu pomogła – podzielił się swoją historią inny użytkownik TikToka.

Cheesecake

Opiekunka zauważyła, że brzuszek kota jest bardzo wzdęty. Diagnoza rozkłada na łopatki

CZYTAJ DALEJ

Instynkt opiekuńczy psa wobec dzieci

Towarzystwo psa może mieć pozytywny wpływ na dziecko. Uczy go pewnych wartości, obowiązków i empatii. Również zwierzęta odwdzięczają się im za okazaną troskę, przejawiając swój instynkt opiekuńczy. Co ciekawe, pozory bywają mylące, gdyż zazwyczaj to większe rasy są bardziej cierpliwe i łagodne wobec najmłodszych. Doskonałym przykładem mogą być bernardyny, nowofunlandy i labradory.

Ponadto zwierzakowi o większych gabarytach łatwiej znosić okazywanie miłości przez dziecko, które nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swojej siły. Nie oznacza to jednak, że pieski mniejszych ras nie będą w stanie zaprzyjaźnić się z malcem i dbać o niego niczym o swoje szczenię. Warto zaznaczyć, że usposobienie i temperament psa to zawsze kwestia indywidualna, na które opiekunowie mają pośredni wpływ odpowiednim wychowaniem i tresurą.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: tiktok/kellrottet; kobiety.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >
pixabay/JACLOU-DL

Psy

Dlaczego pies kradnie przedmioty i nie chce ich oddać? To może być twoja wina

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które znów cieszą się popularnością. Którego wybrać?

Czytaj więcej >

Psy

Zespół pływającego szczenięcia: zwróć uwagę, jaką pozycję przybiera pupil

Czytaj więcej >