Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Elektroniczna niania nagrała nietypowe zachowanie psa. Wcale nie miał ochoty na sen
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 30.10.2022 11:47

Elektroniczna niania nagrała nietypowe zachowanie psa. Wcale nie miał ochoty na sen

Pies w nocy
tiktok/kellrottet

Pewni rodzice zamieścili w sieci materiał wideo, na którym doskonale widać, co pies robi w nocy w pokojach dzieci. Elektroniczna niania umieszczona w sypialniach zarejestrowała zachowanie zwierzaka. Internauci byli oczarowani postawą czworonożnego członka rodziny w stosunku do śpiących maluchów.

Psy, które mieszkają w domach wraz z dziećmi, często wykazują wobec nich silny instynkt opiekuńczy. Relacja, jaka łączy je z pociechami, może nie tylko urzekać, ale przede wszystkim skłonić rodziców do myślenia. Takie zachowanie jest w pełni naturalne dla czworonogów, bowiem malców traktują jako najsłabszą i bezbronną część stada.

Elektroniczna niania nagrała zachowanie psa w pokojach dzieci

Killian to mieszanka pirenejskiego psa górskiego i pitbulla. Niedawno stał się prawdziwą gwiazdą na TikToku, gdyż jego opiekunowie udostępnili film zarejestrowany przez elektroniczną nianię, dzięki której nadzorują sytuację w pokojach swoich dzieci. Zwierzę skradło serca internautów, a niektórzy sugerują nawet, że za taką postawę należy mu się nieograniczony dostęp do smakołyków.

Kiedy nastaje noc i wszyscy już dawno powinni znajdować się w łóżkach, Killian rozpoczyna bardzo ważną misję. Zanim uda się na spoczynek, musi wykonać codzienny obchód, a mianowicie wchodzi do pokoi dzieci, aby upewnić się, że wszystkie słodko śpią.

Do nocnego patrolu psa wliczają się dwa pomieszczenia, a więc zadanie nie należy do najłatwiejszych. Dopiero gdy jest pewny, że wszystko w porządku, nadchodzi czas, aby sam zajął miejsce w swoim legowisku.

pies
pies

- To najlepszy pies, jakiego widziałem – zachwyca się jeden z internautów.

- Nasz piesek robił co noc dokładnie to samo – wspomina kolejny.

- Kiedy mój brat miał kilka miesięcy, nagle przestało oddychać. Pies szczekał tak długo, aż przyszła mama i mu pomogła – podzielił się swoją historią inny użytkownik TikToka.

@kellrottet Our dog checking on the kids. #fyp #dogsofttiktok #dogs #animalsoftiktok ♬ original sound - KellyRottet

Instynkt opiekuńczy psa wobec dzieci

Towarzystwo psa może mieć pozytywny wpływ na dziecko. Uczy go pewnych wartości, obowiązków i empatii. Również zwierzęta odwdzięczają się im za okazaną troskę, przejawiając swój instynkt opiekuńczy. Co ciekawe, pozory bywają mylące, gdyż zazwyczaj to większe rasy są bardziej cierpliwe i łagodne wobec najmłodszych. Doskonałym przykładem mogą być bernardyny, nowofunlandy i labradory.

Ponadto zwierzakowi o większych gabarytach łatwiej znosić okazywanie miłości przez dziecko, które nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swojej siły. Nie oznacza to jednak, że pieski mniejszych ras nie będą w stanie zaprzyjaźnić się z malcem i dbać o niego niczym o swoje szczenię. Warto zaznaczyć, że usposobienie i temperament psa to zawsze kwestia indywidualna, na które opiekunowie mają pośredni wpływ odpowiednim wychowaniem i tresurą.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: tiktok/kellrottet; kobiety.pl