Swiatzwierzat.pl
Dziewczynka

OGÜN ÖZTÜRK

Dziewczynka wyrusza na wyprawę ze szczeniakiem na plecach. Szuka kogoś, kto może jej pomóc

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Ogün Öztürk, który z zawodu jest weterynarzem, został wezwany do małej wioski w Turcji, aby zająć się chorą krową. Choć nie planował zostać tam długo, nieoczekiwanie zmienił zdanie, gdy ujrzał małą dziewczynkę biegnącą w jego kierunku przez śnieżne zaspy. Dziewczynka ze wszystkich sił starała się pomóc swojemu czworonogowi.

Mężczyzna w obawie przed obfitymi opadami śniegu miał wkrótce opuścić wioskę. Plany pokrzyżowało mu nagłe pojawienie się ośmioletniej dziewczynki z chorym szczeniakiem.

Dziewczynka niosła psa blisko kilometr

Mała Cemre Su Türköz dowiedziała się, że do sąsiedniej wioski przybył weterynarz. Niepokojąc się o stan zdrowia swojego pupila o imieniu Pamuk, dziewczynka nie mogła przegapić tak ważnej okazji.

Owinęła szczeniaka w chustę, założyła ją na plecy i wyruszyła w podróż. Co zadziwiające, pokonała blisko kilometr w niesprzyjających warunkach, aby dotrzeć do jedynego lekarza w okolicy.

Weterynarz wspomina, że bardzo ucieszyło go to, że ośmioletnia dziewczynka zachowała się w tak wzruszający sposób. Widząc, jak bardzo martwi się o swojego psa, od razu przyjrzał mu się z bliska.

Na szczęście badania wykazały, że przypadłość zwierzaka nie jest tak poważna, jak mogło się początkowo wydawać. Ogün stwierdził, że Pamuk miał tylko drobne problemy ze skórą, które sprawiały, że czuł się niekomfortowo. Wystarczyła odpowiednia kuracja przeciwpasożytnicza, by znów stanął na nogi.

- Kiedy Cemre usłyszała, że ​​jej pies będzie zdrowy, była bardzo szczęśliwa - mówił Ogün. - Zaaplikowałem Pamukowi leki na pasożyty zewnętrzne. Teraz znowu dobrze się bawi, jest zdrowy i szczęśliwy.

Szczeniak

Szczeniak z zamiłowaniem do historii. Przypadkiem zamówił najdziwniejszą rzecz w sieci

CZYTAJ DALEJ

Uśmiech dziecka najlepszą zapłatą

Weterynarz postanowił nie przyjąć zapłaty od dziewczynki za leczenie jej psa. Jej wytrwałość i poświęcenie w imię przyjaźni były wystarczającą zapłatą za usługę.

- Fakt, że osoba w tak młodym wieku wykazuje takie zachowanie, daje ludzkości nadzieję - powiedział Ogün. - Przy tym wszystkim, co dzieje się na świecie, wciąż jest nadzieja. Cemre udowodniła nam, że jedyną prawdą na świecie jest miłość.

Historia ośmioletniej dziewczynki zachwyciła świat. Niewątpliwie jest ona dowodem na to, że dzieci, dzięki swojej wrodzonej życzliwości i dobroci serca, potrafią przypomnieć nam dorosłym, jakie wartości w życiu powinny pielęgnowane. My również możemy się od nich wiele nauczyć.

Życzymy Cemre i jej czworonożnemu przyjacielowi przede wszystkim dużo zdrowia i wiele wspólnie przeżytych przygód!

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >