Swiatzwierzat.pl
Zabawa z rybą

Instagram/babiesini

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające dziecko bawiące się na plaży. Nie byłoby w nim nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż w rękach malucha znajduje się żywa ryba. Dziecko rozciąga i wykręca zwierzę na wszystkie strony, a rodzice postanawiają zareagować dopiero wtedy, gdy wkłada je sobie do buzi. Film, który w założeniu miał rozczulić internautów, wywołał w komentarzach prawdziwą burzę.

Niedawno na instagramowym koncie @babiesinig publikującym zabawne i urocze nagrania z dziećmi w roli głównej pojawił się krótki filmik w wakacyjnym klimacie. Widzimy na nim około rocznego malucha, który nieświadomy konsekwencji swoich czynów, traktuje rybę jak żywą zabawkę.

Dziecko włożyło rybę do buzi

Berbeć z ciekawością obraca żywą rybę w rękach, mając prawdopodobnie pierwszą okazję do zobaczenia tego zwierzęcia z bliska. Całe zdarzenie jest rejestrowane przez opiekunów.

Mimo, iż w oczach dziecka nie dzieje się nic złego, to w rzeczywistości stworzenie znajdujące się poza swoim naturalnym środowiskiem od przynajmniej kilkunastu sekund zaczyna się dusić. Chociaż jest to oczywisty wniosek, rodzice w dalszym ciągu nie reagują.

To jednak nie koniec "zabawy". Każdy, kto kiedykolwiek wychowywał lub doraźnie opiekował się dzieckiem w tym wieku powinien wiedzieć, że maluchy mają typowy nawyk wkładania przedmiotów do buzi. Dzieje się tak, ponieważ jama ustna dostarcza im zdecydowanie więcej doznań sensorycznych niż pozostałe części ciała.

Jak łatwo się domyślić, tak też stało się w tym przypadku. Niewiele myśląc, szkrab wsadza żywą rybę do buzi i wreszcie skłania matkę do interwencji. Kobieta chwyta malca za nadgarstek i wyszarpuje zwierzę z jego ust. Robi to jednak z troski o dziecko, aniżeli rybę.

Ryba

Połaskotał rybę, dla zabawy wszystko nagrał. Rozrywka kosztowała ją niewyobrażalne cierpienie

CZYTAJ DALEJ

Internauci przeciwni zabawom kosztem zwierząt

Chociaż pod nagraniem nie zabrakło żartobliwych komentarzy, jakoby żywa ryba była najświeższym rodzajem sushi, większości internautów wcale nie było do śmiechu. Zgodnie twierdzi, iż nagranie jest przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i braku wyobraźni rodziców.

- Kto w ogóle filmuje takie rzeczy! Wrzućcie ją z powrotem do wody! - pisał wstrząśnięty użytkownik Instagrama.

- Pozwalasz dziecku męczyć rybę dla zabawy?! - zastanawia się inny.

Znęcanie się nad zwierzętami nigdy nie jest urocze, a rodzice nie powinni zachęcać swoich pociech do zachowań mogących wyrządzać krzywdę innym stworzeniom. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ bakterii i pasożytów żyjących w piasku, które sieją spustoszenie w dziecięcym organizmie.

Czy Waszym zdaniem, matka powinna zareagować wcześniej, zamiast trzymać kamerę w ręku?

Zobacz nagranie:


Źródło: edziecko.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Pozostałe

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >