Swiatzwierzat.pl
Dziecko

facebook/Gunnar Miller

Dziecko na polowaniu samodzielnie zabiło łosia. Ojciec nie widzi w tym nic złego

28 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W sieci pojawiły się zdjęcia ośmioletniej Braeleigh Miller, która samodzielnie ustrzeliła ważącego 180 kilogramów łosia. Fotografię z upolowaną zwierzyną umieścił w sieci jej ojciec, nie spodziewając się, że wzbudzi ono kontrowersje na światową skalę.

Braeleigh Miller z Sunfield Township jest najmłodszą mieszkanką amerykańskiego stanu Michigan, która samodzielnie zabiła łosia. Jej ojciec, Gunnar Miller zabierał córkę na polowanie jeszcze zanim rozpoczęła naukę w szkole podstawowej.

Rodzina Millerów poluje od lat, a sama dziewczynka wydaje się zadowolona z możliwości kontynuowania tradycji oraz ustanowienia nowego rekordu.

Szokujące zdjęcia 8-letniej córki z martwym łosiem

14 grudnia 2019 roku dziecko zostało zabrane na polowanie, podczas którego zabiło niemal 200-kilogramowego łosia z karabinu. Wcześniej rodzina poprosiła o pomoc w zlokalizowaniu stada specjalnego przewodnika.

Braeleigh celowała około 15 minut, aż wreszcie oddała celny strzał, który powalił zwierzę w ułamku sekundy. Po uśmierceniu zwierzęcia przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie, które wkrótce potem trafiło na facebookowy profil Gunnara Millera.

Na zamieszczonych fotografiach widzimy, jak 8-letnia dziewczynka przytula się do martwego stworzenia. Chętnie pozuje przed obiektywem, uśmiechając się w stronę fotografów.

- Zabiła łosia z pełnowymiarowego kalibru kaliber 308. Ta broń ma sporego kopa, ale poradziła sobie jak mistrz  – chwali córkę Gunnar Miller. – Dla młodych osób polowania to szansa, której my nie mieliśmy.

- Całe to doświadczenie było fenomenalne - napisał Gunnar Miller pod zdjęciami z pamiętnego polowania. - Tak wiele osób zebrało się, aby umożliwić jej to wszystko, a my nigdy nie będziemy w stanie im wystarczająco podziękować. Oto kilka chwil, których nigdy nie zapomnimy! - podkreślił. 

Obrączki

Niedoszły pan młody rozmyślił się dzień przed ślubem. Narzeczona omal nie zabiła jego psa

CZYTAJ DALEJ

Reakcja ojca wywołała w sieci burzę

Ojciec dziecka przyznał, że w tamtym momencie popłakał się ze wzruszenia, natomiast dziewczynka w rozmowie z lokalnymi mediami zapowiedziała już, że w przyszłości będzie zabierała swoje dzieci na polowania. To nie pozostało bez reakcji oburzonych ludzi.

Już sam fakt, że 8-letnia dziewczynka poluje na zwierzęta, wzbudził gniew internautów. Chociaż pod udostępnionym na Facebooku wpisem natychmiast pojawiły się pozytywne komentarze, nie zabrakło głosów przerażonych internautów. Na ojca Braeleigh wylała się prawdziwa fala hejtu.

- Zastanów się, jakim rodzicem jesteś, pozwalając dziecku zabijać zwierzęta - zauważa jedna ze zszokowanych internautek.

- To strasznie smutne, uczyć dziecka, jak zabijać zwierzęta. Co to za rodzice? - napisała jedna z oburzonych Amerykanek komentujących zdjęcie.

Tymczasem psycholodzy i pedagodzy pracujący w Komitecie Ochrony Praw Dziecka zauważają, że obecność dziecka na polowaniach niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia - począwszy od demoralizacji, na uodpornieniu na okrucieństwo kończąc.

Człowiek w okresie dzieciństwa uczy się empatii, współczucia, szacunku dla zwierząt. To jest ta faza rozwojowa, gdzie dzieci reagują emocjami, a nie tzw. zdrowym rozsądkiem, bo to przychodzi później i te emocje trzeba chronić, a nie niszczyć. Jeśli ktoś mówi, że uczestniczenie w polowaniu to krzewienie patriotyzmu, to niestety myli się - wyjaśnia polska działaczka społeczna Mirosława Kątna w rozmowie z miesięcznikiem "Dzikie Życie".

fot. facebook/Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH, instagram/katarzyna_dowbor_official, TRICOLORS/East News,

Serca Polek biją dla zwierząt. 10 inspirujących kobiet, które zmieniają świat

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy dziesięć wyjątkowych kobiet, miłośniczek zwierząt, aktywistek, które działają na rzecz praw zwierząt, ratują je lub promują na wszelki sposób. Wśród nich m.in. Joanna Krupa czy Olga Tokarczuk.

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: facebook/Gunnar Miller, wydarzenia.interia.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >