Swiatzwierzat.pl
JACLOU-DL

pixabay/JACLOU-DL

Dwa szczeniaki zakopane żywcem. Niestety, jeden nie przeżył

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Koszmar w Mazowieckim. Pod Sierpcem w miejscowości Rzeszotary-Zawady miała miejsce próba zabicia dwóch czworonogów. Właściciel zakopał szczenięta żywcem. Tylko jednego z nich udało się uratować.

Szczenięta odnalazł inny pies, który swoim szczeniakiem zwrócił uwagę swojej rodziny. Właścicielka zwierzęcia z początku myślała, że suczka zobaczyła padalca albo żmiję. Kiedy podeszła bliżej, nie mogła uwierzyć.

Z ziemi wystawała główka

Kobieta chwyciła za telefon i zaalarmowała sąsiada, aby przybiegł na miejsce ze szpadlem. Jednocześnie próbowała odkopać zwierzę, któremu z ziemi wystawała główka. Kiedy sąsiad przybył na miejsce i rozpoczęto kopanie, okazało się, że w ziemi był uwięziony jeszcze jeden pies. Drugi ze szczeniaków nie przeżył.

– Psiak nie mógł ustać na własnych nóżkach, cały się trząsł. Zadzwoniłam na numer 112. Poinformowałam, że znalazłam zakopanego psa. Usłyszałam radę, że mam go oddać do sołtysa. Zabrałam jednak "Lucky" do siebie – powiedziała w rozmowie z ekstrasierpc.pl kobieta.

pies (1)

Jak zabezpieczyć psa podczas remontu? Wszystko, co musisz wiedzieć

CZYTAJ DALEJ

Jak dodaje se.pl, osoba, która zakopała psy żywcem nie poniesie żadnych konsekwencji. Rodzina, która odnalazła szczeniaki nie złożyła w tej sprawie zawiadomienia na policję.

Nawet jeśli rodzina zgłosiłaby sprawę na policję, to odnalezienie sprawcy byłoby bardzo trudne. Psy nie posiadały przy sobie żadnych danych, nie były zaczipowane. Ktoś bardzo chciał się pozbyć szczeniąt, jak widać zrobił to skutecznie.

Kobieta zaopiekowała się "Szczęściarzem", którego odnalazła jego suczka. Jej inne psy, zaakceptowały nowego członka rodziny. Szczeniak powoli dochodzi do siebie.

Jeśli nie możesz zaopiekować się szczeniakiem, oddaj go do fundacji czy schroniska. Pracownicy nie oceniają za powód zrzeczenia się praw do zwierzęcia. Nie podają też nigdzie danych właściciela.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >