Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Domowy sposób na pluskwy. Ten produkt na pewno masz pod ręką
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 26.02.2024 15:36

Domowy sposób na pluskwy. Ten produkt na pewno masz pod ręką

Jak pozbyć się pluskiew?
Jak pozbyć się pluskiew?, źródło: canva

Pluskwy to jedne z najbardziej uciążliwych nieproszonych gości, które pojawiają się w naszych domach. Potrafią boleśnie pogryźć, a oprócz tego ich obecności towarzyszy nieprzyjemny zapach. Gdy zaobserwujemy ich obecność, najlepiej działać natychmiast. Okazuje się, że potrzebny środek do zwalczenia insektów większość z nas ma pod ręką.

Skąd biorą się pluskwy w domu?

Pluskwa domowa mierzy zazwyczaj około 6 mm, ma charakterystyczny owalny, spłaszczony kształt, co pozwala odróżnić ją od innych insektów. Ma trzy pary odnóży, zakończone haczykami umożliwiającymi przemieszczanie się po ciele człowieka. Żywi się krwią człowieka, a ich rozmnażanie odbywa się w zastraszająco szybkim tempie.

Najczęściej pluskwy zagnieżdżają się w łóżku, kanapie lub starych meblach. Ich obecność można poznać również po charakterystycznych rdzawych odchodach oraz nieprzyjemnym zapachu. Do domów przedostają się na ubraniach, bagażach lub zakupionych z drugiej ręki przedmiotach.

Marzec to dla kotów szczególny miesiąc. Nie wypuszczaj zwierzaków z domu Smutny efekt lat zaniedbania psa. Jego widok po metamorfozie zapiera dech

Jak pozbyć się pluskiew?

Ugryzienia pluskiew są bardzo nieprzyjemne. Choć to stosunkowo małe insekty, wywołują zmiany skórne, często mylone przez ludzi z tymi spowodowanymi przez komary. Bywa, że ukąszenie pozostawia obrzęk i uciążliwie swędzi. Nie należy jednak drapać rany, by nie doprowadzić do sytuacji, gdy przedostaną się do niej bakterie.

Każdy, u kogo w domu pojawiły się pluskwy, zachodzą w głowę, jak szybko i skutecznie się ich pozbyć. Okazuje się, że istnieje prosty sposób, który jest stosowany od pokoleń. Potrzebny składnik większość z nas ma w kuchni.

Babciny sposób na pluskwy działa od pokoleń

By uporać się z uciążliwymi pluskwami, wystarczy sięgnąć po sodę oczyszczoną. To łatwy patent stosowany już przez nasze babcie. Używa się jej nie tylko do pieczenia i sprzątania, ale także między innymi odplamiania ubrań. Jak się okazuje świetnie radzi sobie również z nieprzyjemnymi insektami, które opanowały sypialnie.

Sodę wystarczy wsypać do płaskiego pojemnika i ustawić pod łóżkiem lub innymi meblami, w których wykryliśmy ich obecność. Można również posypać nią materac, a następnie dokładnie odkurzyć. Takim sposobem, biorąc przykład z babć, powinniśmy pozbyć się uporczywych insektów.