Swiatzwierzat.pl

instagram/diozpl

DIOZ wydał ważny apel, sami sobie nie poradzą. Chodzi o schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach

9 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował o zawarciu umowy dzierżawy schroniska dla zwierząt w miejscowości Wojtyszki. Miejsce to, choć miało służyć za azyl dla bezpańskich zwierząt, było niebezpodstawnie owiane mianem “mordowni”. Teraz inspektorzy szykują ogromną rewolucję, aby stworzyć wszystkim podopiecznym godne warunki bytowe. Jednak pewne jest, że sami sobie nie poradzą. Wydali apel z prośbą skierowaną dla ludzi o dobrych sercach.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ), schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach (woj. łódzkie) przechodzi ogromną rewolucję . Zwierzęta latami przetrzymywane w ciasnych boksach w końcu mają szansę zasmakować odrobinę wolności. W związku z tym, DIOZ prosi o pomoc wszystkich miłośników zwierząt. Już w najbliższy weekend potrzeba chętnych do odczarowania tego owianego złą sławą miejsca.

DIOZ prosi o pomoc w schronisku w Wojtyszkach

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji już od kilku dni prężnie działa w schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach. Inspektorzy proszą jednak o pomoc wolontariuszy, którzy w dniach 11-12 marca mogliby stawić się na miejscu i pomóc w pracach mających na celu przebudowę dotychczasowych pomieszczeń, w których przebywały zwierzęta. Warto wspomnieć, że to największe schronisko dla psów w Europie, które dzięki renowacji będzie w stanie zapewnić opiekę najbardziej potrzebującym czworonogom.

- Na najbliższy weekend (11-12.03) poszukujemy wolontariuszy do największego schroniska dla psów w Europie! Wolontariat rusza o godz. 10:00! Nie obowiązują zapisy - wszelkie formalności załatwimy na miejscu! W wolontariacie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie! - czytamy w social mediach DIOZ.

 

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

"Pomóż nam wyburzyć betonowe cele w Wojtyszkach!"

Inspektorzy z DIOZ w swojej prośbie zwracają się w szczególności do osób, które posiadają flex do cięcia zbrojnego betonu, dzięki którym “psie więzienie” zupełnie zmieni swoje oblicze. Mile widziani są również wolontariusze, którzy zajmą się odrestaurowaniem bud i schronień dla psów.

- Z niezbędnych asortymentów na weekendowy wolontariat potrzebujemy piły do betonu oraz preparaty ochrony drewna! - czytamy w apelu.

Wszyscy chętni i zmobilizowani do odmiany losu potrzebujących zwierząt mogą stawić się na miejscu w najbliższy weekend w Wojtyszkach 18 o godzinie 10:00. Inspektorzy zaznaczają, że chcąc dostać się do ośrodka, należy kierować się wjazdem od strony lasu.

Pomoc na odległość również mile widziana

Wszyscy chętni, którym nie jest obojętny los cierpiących latami zwierząt w Wojtyszkach, mogą również przyczynić się do ich ratowania zdalnie. Trwa zbiórka, z której zostanie ufundowane leczenie podopiecznych, utrzymanie schroniska oraz pokrycie kosztów opieki. Oficjalna skarbonka na rzecz reformy przeprowadzanej w największym schronisku dla psów w Europie znajduje się TUTAJ

Organizację można wesprzeć również, wykonując BLIK na numer 690-104-520, PayPal [email protected] lub przelew Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
mBank S.A. 
BIC PL49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
SWIFT - BREXPLPWMBK.

Oprócz tego trwa zbiórka dobrej jakości karmy dla psów, koców, legowisk, dużych misek, chemii gospodarczej, smyczy i obroży, które należy dostarczyć samodzielnie lub za pośrednictwem kuriera na adres SCHRONISKO DIOZ, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice.

 

źródło: DIOZ

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

CZYTAJ DALEJ
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Czytaj więcej >

Psy

Rodzina na wakacjach zapozowała do zdjęcia. Bezdomny piesek zdecydowanie skradł całe show
Czytaj więcej >

Psy

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala
Czytaj więcej >

Psy

Owczarek niemiecki poznaje małe kocięta. Pies chciał rządzić, role szybko się odwróciły
Czytaj więcej >

Psy

Zauważyła na skórze bolesne strupy. Wszystko zaczęło się od całowania zwierzaków domowych
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele lokalu dosadnie o tym, co myślą o psach w restauracji. Wystawiono tabliczkę
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]